Liverpool maká na posilách. Miliarda za sedmnáctiletého Angličana, na balík vyjdou i dva Brazilci

Fotbalový Liverpool bude chtít v zimním přestupovém okně významně posilovat. Kdo by mohl dorazit na Anfield Road?

i Zdroj fotografie: Liverpool FC
                   

Druhá příčka tabulky, jen bodová ztráta na vedoucí Manchester City a úspěšný boj o postup do vyřazovacích bojů Evropské ligy. Anglický Liverpool zažívá úspěšný start do nového ročníku a pod trenérem Jürgenem Kloppem opět touží po zisku cenných trofejí. K těm by měli pomoci také tři nové posily, které si trenérská štáb vyhlédnul pro nadcházející zimní přestupové okno. Kdo by mohl na Anfield Road zamířit?

Podle informací Daily Mailu se bude chtít tradiční ostrovní celek zaměřit zejména na posílení defenzivy a středu pole. Prioritou je údajně získání teprve sedmnáctiletého záložníka či pravého beka Archieho Graye. Mládežnický reprezentant přitom debutoval v barvách druholigového Leedsu teprve před třemi měsíci. Uvedl se však skvělými výkony a patří mezi velké naděje anglického fotbalu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vedení Liverpoolu podle zdrojů Daily Mailu zaujal natolik, že je klub připravený již v zimě nabídnout za služby nadějného mladíka astronomickou částku. Ta by se měla pohybovat okolo 40 milionů liber, tedy zhruba okolo miliardy korun. Reds dlouhodobě krouží také kolem další výrazné posily v podobě brazilského reprezentanta Andrého, který aktuálně hájí barvy Fluminese. Čerstvý vítěz Copa Libertadores by měl pomoci vyztužit střed pole, který je po letních odchodech hvězdných hráčů oslabený.

Klopp touží po osvěžení defenzivy

Třetí posilou v hledáčku německého stratéga Jurgena Kloppa je opět Brazilec. Zdroje Daily Mailu tvrdí, že Liverpool chce ukořistit také devatenáctiletého stopera Lucase Beralda, který nastupuje za Sao Paolo. Právě na pozici středního obránce se Liverpool chce zaměřit dlouhodobě: Ibrahima Konaté vinou zranění dosud nenaplnil očekávání a Joel Matip s Virgilem Van Dijkem brzy oslaví třiatřicáté narozeniny. Klopp tak hledá náhradu do budoucna.

iZdroj fotografie: Reuters

Zdroje Daily Mailu tvrdí, že šéfové anglického klubu již dokonce odletěli do Brazílie jednat o možném přesunu mládežnického reprezentanta. Hodnota technicky zdatného beka se podle Transfermarktu pohybuje okolo 6 milionů eur. Reds by však mohli zaplatit až čtyřnásobek. Je tak zřejmé, že na Anfield Road by mohlo v zimním přestupovém období dorazit hned několik nových zajímavých jmen.

Měl by Liverpool v zimě posilovat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články