Lionel Messi: Unavuje mě, že jsem stále viníkem problémů všeho, co se v klubu děje

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Lionel Messi a Barcelona. Téměř dekádu trvající partnerství se pomalu blíží ke svému konci, i proto se třiatřicetiletý Argentinec nezdráhá komentovat současnou situaci v klubu. Před svým odletem na reprezentační sraz reagoval na obvinění bývalého agenta jeho spoluhráče Antoine Griezmanna Érica Ohlartse, který Messiho označil za ‚císaře‘ a ‚zdroj vlády teroru‘ v klubu. „Pravdou je, že jsem unavený z toho, že jsem stále viníkem všeho, co se v klubu děje,“ prohlásil. 

„Cítím se skvěle,“ prohlásil Messi po vítězství svého národního týmu nad Peru, které Argentinu opět přiblížilo k nadcházejícímu Mistrovství světa. Přitom ještě před čtyřiadvaceti hodinami nezvykle komentoval situaci v klubu na barcelonském letišti. Pro šestinásobného držitele Zlatého míče jsou reakce na obvinění médií velmi neobvyklá, Messi se totiž v minulosti téměř vždy zdržel komentářů.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Před několika týdny ho však obvinil bývalý agent jeho spoluhráče Antoine Griezmanna z toho, že právě třiatřicetiletý útočník je důvodem Francouzovy špatné formy. „Když Antoine dorazil do klubu, Messi měl u všeho poslední slovo,“ řekl Olharts španělskému deníku AS. „Chová se jako císař a nenesl dobře, že Antonine přestoupil do Barcelony. Jeho přístup byl velmi žalostný a způsobil to, že se (Griezmann pozn. red.) cítil nevítaný,“ tvrdí.

Griezmann versus Messi?

„Vždycky se mi nelíbilo poslouchat Antoine říkat, že s Messim nemá žádné problémy, bylo to vždycky naopak. Je zdroj vlády teroru, buď jste s ním nebo proti němu,“ dodává agent. Právě na tato obvinění se rozhodl čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů reagovat strohým prohlášením. „Pravdou je, že jsem unavený z toho, že jsem stále viníkem všeho, co se v klubu děje,“ prohlásil Messi a nasedl do letadla věnovat se reprezentačním povinnostem.

(zdroj fotografie: Pxhere)

Podle španělských médií je to dalším znakem odchodu třiatřicetiletého útočníka z katalánského velkoklubu. Dlouhodobě se spekuluje o zájmu Manchesteru City, Messi však má dvě podmínky, za kterých je ochoten do klubu odejít.