Ligová NEJ – Kdo se stane objevem sezóny?

i Foto: ismfootball.com
                   

Máme tu další a zároveň předposlední díl naší rubriky ligových NEJ, kde jsme se v předchozích článcích věnovali nejlepším fotbalistům první české fotbalové soutěže a posléze také nejúspěšnějším trenérům tohoto roku. Stejně tak si od nás jistou dávku pozornosti zaslouží i mladíci, kteří se v letošní sezóně stali velice platnými členy svých klubů. Jací fotbalisté mohou během pondělního Galavečera získat ocenění pro Objev roku? Stejně jako v obou předešlých kategoriích se vybírá ze tří jmen.

Jan Matoušek

Jednadvacetiletý odchovanec příbramského fotbalu se v první české fotbalové lize poprvé objevil v letech 2017/2018. Tehdy nastoupil do 24 zápasů a připsal si hned jedenáct branek, čímž na sebe okamžitě upoutal pozornost předních tuzemských klubů. Mládežnického reprezentanta se rozhodla odkoupit Slavia Praha, která jej posléze poslala na hostování zpět do Příbrami, aby se mohl talentovaný záložník i nadále rozvíjet. V nabytém kádru Sešívaných by nedostával dostatek prostoru.

Během tohoto ročníku se v barvách Slavie přeci jen objevil, když se tým dostal do potíží kvůli rozsáhlé marodce. Matoušek tak mohl nastoupit k sedmi ligovým utkáním a okusil také Evropskou ligu, kde v jednom ze čtyř zápasů dokonce skóroval. Na jaře se vrátil zpátky do Příbrami, kde nastřílel 8 branek a stal se jedním z hlavních lídrů. Titul Objev sezóny by si opravdu zasloužil.

Václav Drchal

Václav Drchal se sice narodil v Jižních Čechách, konkrétně v Českých Budějovicích, nicméně již od mládežnických kategorií patří mezi největší naděje pražské Sparty. Ačkoli mu je momentálně pouhých devatenáct let, už má za sebou zkušenost s Fortuna ligou. V minulé sezóně naskočil do tří zápasů, letos si jich připsal dalších deset. Jeho situace je přitom o to složitější, že kope za tým, který disponuje opravdu rozsáhlým kádrem. Do karet mu hrála vleklá zranění spoluhráčů, takže dostal příležitost potvrdit svůj talent hned třemi vstřelenými brankami. Patří také mezi členy reprezentační devatenáctky. Roste z něj skvělý útočník, kterých je v naší malé zemi poskrovnu. Bude právě on objevem uplynulého ročníku?

Adam Hložek

Sparta má v zásobě hned dva kvalitní a dravé útočníky, jejichž věk se ještě nedostal ani za hranici dvaceti let. Snad největší senzaci letošní sezóny představuje šestnáctiletý Adam Hložek, puberťák, který díky absenci největších letenských hvězd Benjamina Tetteha a Václava Kadlece dostal příležitost nastoupit do 18 zápasů, z nichž hned třikrát nevyšel střelecky naprázdno.

Rodák z Ivančic, jenž byly domovem také známého českého herce a komika Vladimíra Menšíka, dostal do vínku obrovskou porci talentu a je jen na něm, jak se s tím popasuje. Pokud neusne na vavřínech a nestoupne mu náhlá sláva do hlavy, mohl by se stát budoucím tahounem české reprezentace i velkého zahraničního klubu. Zaslouží si být již letos objevem roku?

Foto: ismfootball.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články