Liberec straší stažení hráčů Slavie z hostování. Trenér Kozel otevřeně řekl, jestli zůstanou Van Buren a Talovjerov

Liberec má v kádru šest hráčů Slavie. Kolik si jich Jindřich Trpišovský v zimě stáhne z hostování? Trenér Slovanu Luboš Kozel si při hodnocení podzimu řekl své i k tomuto tématu.

i Zdroj fotografie: FC Slovan Liberec
                   

Liberec zakončil podzim vítězstvím v MOL Cupu nad Olomoucí. Po tomto duelu se trenér Slovanu ohlédl za první částí sezony. „Pohár musíme hodnotit kladně, protože jsme postoupili a jdeme dál. Ligu bych asi hodnotil průměrně, jako je naše umístění v tabulce. Byli jsme i výš, ale bohužel jsme ve druhé půlce podzimu nezvládli některé zápasy. Hlavně venku s týmy, které jsou v tabulce dole a kdybychom alespoň jeden zvládli, tak jsme ve skupině o titul. Není to daleko a je to pro nás výzva na jaro,“ řekl na tiskové konferenci Luboš Kozel.

Všichni mají starší tým než Liberec

Severočeši předváděli nevyrovnané výkony. Vyhráli například na hřišti Sparty a Slovácka, ale nestačili na poslední Pardubice nebo předposlední Zlín. Mohla za to nezkušenost libereckého týmu? Kouč přiznal, že pracoval s hodně mladým mužstvem. Při každém zápase si dělám porovnání základních sestav a my jsme byli pokaždé mladší než soupeř. Může to být jeden z aspektů. Ale máme v týmu zkušené hráče, kteří by tomu měli zabraňovat,“ podotkl Kozel.

iZdroj fotografie: FC Slovan Liberec

Důvod, proč se Slovan nachází v tabulce až na devátém místě, vidí jinde. „Myslím si, že v těch posledních venkovních zápasech to nebylo skladbou týmu. Když si vezmu Zlín, Brno, Teplice, tak nějakou dobu to mělo vyrovnaný průběh. Sahali jsme po bodech, rozhodující okamžiky zápasu jsme ale nezvládli. A to jsou ty body, které nám chybí,“ ví liberecký trenér.

Hostování? Velká neznámá

Kouč, který v minulosti vedl Jablonec, Duklu Praha nebo Baník Ostrava tuší, na kterých pozicích potřebuje Liberec posílit. „Myslím si, že máme jasno. Bavíme se o tom. Samozřejmě, máme tu plno hráčů na hostování, u kterých není ještě jisté, jestli budou pokračovat, nebo ne. Bude se to všechno odvíjet i od toho,“ naznačil Luboš Kozel.

Otazník visí především nad šesticí, která pod Ještědem hostuje ze Slavie. Kouč Jindřich Trpišovský se vyjádřil, že uvažuje o stažení obránce Maksyma Talovjerova. „Je to v jednání nebo řešení. U některých je větší předpoklad, že tu budou pokračovat a u některých je pravděpodobnější, že se můžou vrátit do Slavie. Asi můžu říct, že Max je jeden z nich,“ naznačil trenér Severočechů.

Udrží Liberec Van Burena?

Mezi fotbalisty, o které může Liberec v zimě přijít, patří i Mick Van Buren. Nizozemskému útočníkovi se pod Ještědem daří. Ve Fortuna lize dal na podzim devět gólů a v MOL Cupu se blýskl hattrickem proti Olomouci. „Samozřejmě bych jako trenér byl strašně rád, abych takového hráče měl v týmu, protože jeho góly, jeho výkony, ale i jeho charakter a pracovitost v tréninku jsou do kabiny velkým přínosem. Byl bych rád, kdyby tady pokračoval,“ řekl na adresu nejlepšího střelce Slovanu Kozel.

Třicetiletý Van Buren řekl, že nečeká zimní návrat do Edenu. Nemám ze Slavie ani jednu zprávu. Myslím, že budu pokračovat tady. Jsem tu moc rád, asi to pro mě bude nejlepší, zmínil na tiskové konferenci Nizozemec a dodal, že se cítí v životní formě. Ve Slavii má smlouvu do konce letošní sezony. Vrátí se pak pod Ještěd? Tuto otázku odbyl s tím, že na ni je hodně brzy.

Stáhne si Slavia v zimě Micka Van Burena?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články