Jeden se trápí, druhý je v krizi. Leverkusen i se Schickem a s Hložkem jdou proti Bayernu

Před sezonou byly oba kluby pasovány mezi favority boje o titul. Jenže Bayernu se nezvykle nedaří a Leverkusen je na tom ještě hůř. Budou Patrik Schick s Adamem Hložkem slavit skalp mistra?

i Zdroj fotografie: Bayer Leverkusen
                   

V uplynulých letech patřilo k jistotám Bundesligy, že jste až na ojedinělé výjimky našli Bayern na prvním místě tabulky. Nyní jsou Bavoři až pátí. Je jasné, že nejsme v tabulce na pozici, která odpovídá našim požadavkům. Ale musíme tam být po závěrečném kole a v pátek není závěrečné kolo. Musíme i nadále jednat odvážně, dělat odvážná rozhodnutí,“ bere současnou situaci s klidem trenér Bayernu Julian Nagelsmann, proti kterému se zvedá stále více kritických hlasů.

Nagelsmann ven? Vedení ho podrželo

Velkým tématem je v Německu už několik týdnů možné odvolání trenéra Bayernu. Vedení klubu ovšem Nagelsmannovi nadále důvěřuje a kouč věří, že jde s týmem po správné cestě. „Dobře si uvědomuji, že každý z nás musí cítit tuto osobní odpovědnost za situaci, ve které se nacházíme. Ale také si uvědomuji, že ne za všechno můžu. Vím, že do té práce hodně investuji a vím, že hráčům vždy dám jasné pokyny a také vím, že s nimi jednám správně,“ cituje Juliana Nagelsmanna německý deník Bild.

iZdroj fotografie: Bayern Mnichov

Müllerovi a spol. se výsledkově nedaří, předvedená hra ale podle kouče není špatná. „Nemusíme měnit všechno. Myslím, že v posledních čtyřech zápasech jsme měli 93 střel na branku. Na začátku sezony jsme měli konverzní poměr 76 procent, teď jsme na 20 procentech. Jen jsme pár situací nevyužili tak, jak je můžeme využít,“ řekl Nagelsmann pro Bild

Seoane: Musíme být ostražití

Leverkusen je na tom ještě o poznání hůř. S pěti body je až patnáctý a trenér si uvědomuje vážnost situace. Každý zápas je v tuto chvíli naprosto klíčový. Máme před sebou rušné týdny, kdy nás čeká spousta důležitých zápasů jak v lize, tak v Evropě. Budeme se snažit zaznamenat co nejvíce pozitivních výsledků. Proti Bayernu budeme muset být velmi ostražití, abychom se ubránili kvalitám, které má v útoku,“ vysvětlil Gerardo Seoane na předzápasové tiskové konferenci.

iZdroj fotografie: Bayer Leverkusen

Bayern byl v posledních letech v Bundeslize naprosto dominantní, nyní se mu ale tolik nedaří. V uplynulých čtyřech kolech třikrát remizoval a jednou prohrál. Výsledky FC Bayern v posledních několika zápasech možná nebyly z pohledu Mnichova takové, jaké si přáli. ale stále jsou lídry v mnoha statistikách, jako je držení míče nebo gólové šance. Mají neuvěřitelnou kvalitu v útoku, i když momentálně možná nejsou tak efektivní,“ varuje trenér Leverkusenu.

Leverkusen zapracoval na obraně

Podobně dopadli v několika utkáních i hráči Bayeru. „Také jsme měli zápasy, ve kterých jsme si vytvořili mnoho šancí, ale na body jsme nakonec nedosáhli. Tyto negativní a neuspokojivé výsledky měly samozřejmě vliv na náladu týmu. Ale vytěžili jsme z toho i dobré věci. V posledních třech zápasech jsme skvěle bránili a ukázali bojovného ducha. Tým se v současné fázi ještě více sblížil a chceme i nadále ukazovat, že se z této situace chceme konečně dostat,“ uvedl Gerardo Seoane.

Trenér Bayeru si při reprezentační přestávce nenechal ujít zápas Švýcarsko – Česko, ve kterém bedlivě sledoval výkon Patrika Schicka. „Patrik předvedl intenzivní, ale dobrý výkon. Byl zapojen do spousty akcí a dokázal předvést své technické kvality. Dal nádherný gól a vybojoval penaltu. Udělal také dobrý dojem, když přijel sem do Leverkusenu. V letošní sezóně se fyzicky cítí mnohem lépe a má méně problémů,“ chválil na tiskové konferenci útočníka Seoane.

Wirtz už trénuje

Fanoušci Leverkusenu nedočkavě vyhlížejí návrat Floriana Wirtze, který si v březnu přetrhl kolenní vaz. Devatenáctiletý supertalent už na tréninku koleno hodně zatěžuje, jeho návrat na hřiště ale zatím není úplně aktuální. Ještě zbývá pár kroků, než bude opět fit. Dalším krokem v současné fázi je začlenit první fotbalové věci do kombinace síly a vytrvalosti. Bude to trvat týden nebo dva, než dojde k prvnímu kontaktu s týmem – bez fyzického kontaktu,podotkl trenér Leverkusenu.

Proč se nedaří Bayernu Mnichov a Bayeru Leverkusen?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování