Letní posila Slavie z Dánska zatím nezáří. Největším problémem u něj byla váha, přiznal Trpišovský – SportyŽivě

Letní posila Slavie z Dánska zatím nezáří. Největším problémem u něj byla váha, přiznal Trpišovský

Dánský mládežnický reprezentant Mads Emil Madsen se zatím v pražské Slavii nepředvedl, podle trenéra Jindřicha Trpišovského se však jeho plné nasazení blíží.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Pražská Slavia za něj v létě zaplatila rakouskému Linci zhruba 25 milionů korun, přesto se dánský středopolař Mads Emil Madsen zatím v Edenu neprosadil. Podle trenéra Jindřicha Trpišovského se však aktuálně mládežnický reprezentant své země pilně aklimatizuje a věří, že v nadcházejících měsících bude plnohodnotnou posilou. „Emil hrál v Linci určitý styl a byl zvyklý na jiné rozestavení,“ přiznal pro AREA 114.
Největší problém u něj byla jednoznačně váha, ta je o téměř čtyři kila nižší, než když přicházel. Zároveň přicházel i s herním hendikepem, takže mu trvalo to zapracování déle,“ doplňuje. „Navíc je to introvertnější typ, který si dlouho hledal cestu ke vztahům v kabině. To se pak odráží i na tom hřišti,“ dodává Trpišovský s tím, že hodnocení přestupu by bylo z jeho strany předčasné.

iZdroj fotografie: LASK Linz

Emil si zvyká na nároky, které na tom postu potřebujeme a myslím si, že urazil obrovský kus cesty. Když jsem se díval na jeho čísla z posledního týdne tak se opravdu zlepšuje. Když přišel, tak byl ve všech fyzických statistikách nejhorší, co se týká sprintů, metrů, počet běhů za trénink… dnes už je na pátém až osmém místě. To jsou věci, které potřeboval zlepšit a potřeboval prostě čas,“ míní čtyřiapadesátiletý stratég.

Musí dostat prostor vedle opor, ví Trpišovský

Dánský středopolař v letošním ligovém ročníku zatím odehrál jen 56 minut, na dalších 45 minut pak naskočil v českém poháru proti Velvarům. „Chci, aby dostal od začátku prostor v zápase, kde bude mít okolo sebe hráče, kteří hrají na svých pozicích a budou mu moci pomoci k výkonu,“ doplňuje. Podle šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka klub v létě zvažoval Madsenovo hostování, z něj však nakonec vinou rozsáhlé marodky sešlo.


iZdroj fotografie: Reuters

My jsme znali jeho nedostatky. Nečekali jsme, že přijde, naskočí a bude z něj druhý den nový Souček. Brali jsme ho s vědomím toho, že absolvuje přípravu a pak odejde na hostování. Nakonec jsme se kvůli zraněním rozhodli ponechat,“ přiznal a doplnil, že mírná nadváha odpovídala aktuální částce na přestupovém trhu.

Mírná nadváha odpovídala ceně, prozradil Tvrdík

Přicházel s mírnou nadváhou na potřeby našeho atletického fotbalu, ale zase to odpovídalo té ceně. Je potřeba říct, že Alexander Bah stál téměř dvouapůlnásobek té ceny. Takže my jsme kupovali i ten potenciál. To, jestli to bylo správné to ukáže teprve léto příštího roku,“ zakončil Tvrdík na adresu třiadvacetiletého odchovance dánského Silkeborgu.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně