Leicester je těžko čitelný, chceme se mu postavit čelem, prohlásil Trpišovský. O co se vsadil v případě postupu?

Kouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Pražskou Slavii čeká nejdůležitější utkání jarní části. Vůbec poprvé v historii narazí v úvodním utkání vyřazovací části Ligy mistrů na anglický Leicester City, který je aktuálně v tabulce Premier League na třetím místě. „Já se těším na Leicester jako tým, protože to je jeden z mých nejoblíbenějších na světě. Má do ofenzivy spoustu nebezpečných hráčů, o Vardym všichni víme, hodně se toho namluvilo,“ prohlásil kouč Jindřich Trpišovský v týdnu uzavřel i zajímavou sázku.

V podcastu Seznam zpráv Angličan se vsadil s moderátorem Jiřím Hoškem, že jestliže červenobílí postoupí přes Leicester, tak další rozhovor poskytne do půl těla nahý. Sám Hošek, který je fanouškem Tottenhamu, pak bude muset odmoderovat další díl podcastu v dresu nenáviděného Arsenalu. „Všichni se těšíme, je to zápas se špičkovým týmem Premier League. Poctivě se připravujeme a už bychom chtěli, aby se začalo,“ přiznal na tiskové konferenci.

Největší hvězdou Leicesteru City je anglický reprezentační střelec Jamie Vardy, na fotografii s koučem Brendanem Rodgersem. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Pro nás i pro klub je to historická událost. Vidím na klucích, že jsou koncentrovaní. Probíráme všechny detaily, což je náročné vzhledem k soupeři a změnám v jejich sestavě a rozestavení. Práce je hodně,“ pokračuje. Jak sám Trpišovský přiznává, je navíc nejasné v jaké sestavě ve čtvrtek večer svěřenci Brendona Rodgerse nastoupí. Tentokrát je to komplikovanější, protože Leicester je těžko čitelný,“ míní.

„Používá několik rozestavení a je schopný i během zápasů je měnit. Nedávno v jednom zápase hrál ve třech různých rozestaveních. Navíc má rozdílnou typologii hráčů, nevíme, v jakém rozestavení a s kterými nastoupí, takže se tentokrát připravujeme spíš podle nás,“ dodává. Na utkání se těší i senegalský křídelník Abdallah Sima, o kterého podle spekulací mají zájem i anglické celky.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Sledoval jsem je v televizi. A za sebe můžu říct, že to bude můj první zápas proti anglickému týmu. V Senegalu milujeme Premier League a samozřejmě známe Leicester. Já jsem nikdy proti nim nehrál, bude to hodně důležitý zápas jak pro tým, tak i pro mě,“ uvedl pro slavia.cz. „Myslím, že když budeme pokračovat v našich současných výkonech a s tou samou touhou vyhrát, tak můžeme s Leicesterem něco uhrát,“ zakončil.

Se Součkem a Coufalem jsme v kontaktu, přiznal Trpišovský

Trpišovský mluvil o Leicesteru i s bývalými hráči sešívaných, nyní působících ve West Hamu United, Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem. „Jsem s oběma v kontaktu v podstatě každý týden. O Leicesteru jsme se bavili po losu spíš obecně. Já jsem viděl jejich vzájemný zápas, který byl první pro Vláďu Coufala. Měli jsme dva měsíce na to je sledovat, já viděl posledních patnáct utkání Leicesteru. Informací máme dost,“ prohlásil.

Jedinou kaňkou na velkém utkání tak bude pro červenobílé absence fanoušků. „Je mi nesmírně líto, že takové utkání budeme hrát bez diváků. Všichni si pamatujeme, jaké atmosféry tady byly. Je svátkem být soupeřem takového týmu. Jak pro nás, tak tak pro lidi. My se zítra pokusíme udělat všechno pro to, aby na nás byly hrdí, chceme se postavit anglickému týmu čelem,“ zakončil Trpišovský pro slavia.cz.