Kuriózní strkanice mezi Petrem Radou a Adolfem Šádkem

i Foto: alchetron.com

Šlágr 9. kola mezi Viktorií Plzeň a Jabloncem přinesl vskutku strhující ofenzivní podívanou. Oba týmy byly střelecky při chuti a diváci v Doosan Aréně tak mohli sledovat, jak se hra přelévá ze strany na stranu. Ačkoli domácí fotbalisté dvakrát za sebou dotahovali soupeřův náskok, nakonec s vypětím všech sil dokázali zvrátit nepříznivé skóre na výsledkové tabuli ve svůj prospěch a zaslouženě zvítězili 3:2. Krásnou, rozhodující brankou se v 72. minutě blýskl exjablonecký Jan Kopic. Kromě fotbalu jako takového diváky na tribunách i u televizních obrazovek zaujala situace po odpískání prvního poločasu, kdy se do sebe pustili trenér hostí Petr Rada a šéf domácích Adolf Šádek jako rozzuření kohouti. Došlo dokonce i na drobnou potyčku…

Plzeňané pokračují ve stíhání zatím suverénní Slavie

Ačkoli domácí vstoupili do utkání mnohem aktivněji, po první velké příležitosti se do vedení ve 26. minutě dostali hosté, když se přesnou střelou k tyči nemýlil Jan Matoušek. Ještě před koncem prvního poločasu mohli jablonečtí vést už o dvě branky, jenže Sýkora ve stoprocentní příležitosti o centimetry netrefil svatyni Aleše Hrušky. Nejzajímavější moment ovšem přišel až poté, co rozhodčí odpískal konec první poloviny. Hráči pomalu odcházeli ze hřiště, když na Michaela Krmenčíka vyběhl trenér Jablonce Petr Rada a začal si s ním slovně vyřizovat účty.

Známého bouřliváka se rozhodl usměrnit generální ředitel Viktorie Adolf Šádek, který mezi střídačky sestoupil již v momentě, kdy Plzeň inkasovala. Ani Šádek rozhodně není typem muže, který by se nenarodil s ostrými lokty.  V tomto případě se je neváhal použít. Vztekem ovládnutého Radu od Krmenčíka odstrčil a sám se s ním začal hlasitě dohadovat. Debata pokračovala až do útrob stadionu, kam ale televizní kamery bohužel nemohly. Tuto slovní i fyzickou potyčku opravdu trefně okomentoval Michal Hrdlička ve studiu O2 Sport slovy:

„Před Petrem Radou by se měl mít na pozoru i Karlos Vémola.“

Petr Rada po zápase uklidnil situaci, prý v podstatě o nic nešlo

Stejně, jako to vřelo mezi Petrem Radou a Adolfem Šádkem, se do sebe hráči pustili i na trávníku během druhého poločasu. V něm Plzeň předvedla koncert v podobě tří nádherných branek a ačkoli v utkání dvakrát prohrávala, nakonec zaslouženě zvítězila. Kromě gólu ovšem padlo také velké množství žlutých karet a dokonce i jedna červená pro domácího Lukáše Hejdu, takže Plzeňané v závěru dohrávali o deseti.

Rada po zápase smutnil, protože proti Plzni jeho svěřenci dlouhodobě odvádí kvalitní výkony, ale úspěch v podobě bodů zatím ne a ne přijít. Řeč se dostala také na jeho konflikt s generálním ředitelem Adolfem Šádkem. Podle jabloneckého trenéra nešlo o nic velkého. Prý prostě jen oběma ujely nervy, ale nakonec si vše vysvětlili. Jestli mu ovšem vadí, že Šádek sleduje domácí zápasy mezi střídačkami, komentovat příliš nechtěl:

„Pan Šádek tam stojí prakticky každé ligové utkání, když se mužstvu nedaří. Já jsem trenér, nechci se k tomu příliš vyjadřovat. To musí zhodnotit někdo povolanější. V Plzni je to takhle prostě dané. Mně osobně to nevadí. Jestli ale na někoho jiného vytváří tlak, to ze své pozice posoudit nedokážu.“