Kúdela přiznal nesportovní chování. Sešívaní mají strach o jeho bezpečnost

                   

Stoper sešívaných Ondřej Kúdela přiznal u výslechu UEFA nesportovní chování. Reprezentace tak odletí do Walesu bez něj.

Fotbalový incident kolem vítězného zápasu Slavie proti Rangers v Glasgow bude mít nepříznivý dopad i na českou reprezentaci. Ondřej Kúdela nepoletí s reprezentací do Walesu kvůli zákazu Slavie. Klub sešívaných mu zakázal odletět s národním týmem v obavách o jeho zdraví a bezpečnost. Důvodem je jeho nesportovní chování, které projevil v minulém zápasu.

Některá ostrovní média informovala dokonce o tom, že Kúdela nepoletí s reprezentací kvůli obavám z možného Kúdelova zatčení. To samozřejmě Slavia důrazně odmítá. Kúdela měl před skončením zápasu rasisticky napadnout Kamaru. Skotská policie Slavii potvrdila, že zadržení obránce po příletu do Británie se konat nebude, a že vyšetřování je teprve v rané fázi.

Češi nastoupí ve velšském Cardiffu příští úterý v dalším ze zápasů o kvalifikaci o postup na mistrovství světa. Sobotního zápasu v Edenu se Kúdela ještě zúčastní. Slavie se podle vedení bojí toho, že by se do Walesu mohli vydat rozzuření a nebezpeční fanoušci Rangers. Podle Seznam Zpráv bylo Kúdelovo stažení z reprezentačního srazu řešeno přímo s předsedou FAČR Martinem Malíkem.

Ondřej Kúdela absolvoval online výslech s vyšetřovatelem UEFA, který má na starosti zkoumání celého incidentu. Výslech proběhl za přítomnosti právních zástupců pražského klubu. Podle zdrojů z vedení českého mistra slávistický stoper detailně popsal nejen celou situaci, ale také celý průběh zápasu, krvavé zranění svého nejbližšího přítele Koláře a další. Obvinění z rasismu, které vznesl finský záložník Rangers Glen Kamar ale odmítl.

Celý výslech ohledně této situace byl vedený česky. Kúdela měl také popsat své vztahy k africkým spoluhráčům z klubu, se kterými opakovaně strávil i dovolenou. Kúdela vyšetřovateli přiznal, že finského záložníka urazil, uznal chybu a omluvil se za nesportovní chování. Za takovéto chování může dostat stopku na evropské scéně až 10 zápasů. „Výslech byl tvrdý, ale korektní,ˮ řekl Ondřej Kúdela.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články