Kteří synové slavných fotbalistů na trávnících taktéž válí?

Mít za otce slavného fotbalistu může být mnohdy velice frustrující skutečností. Pokud se totiž synové rozhodnou jít ve šlépějích svého rodiče, nikdy se nevyhnou srovnávání veřejnosti. Mnohdy pak neunesou psychický tlak, který je na ně neustále vyvíjen, a s dráhou profesionálního sportovce se raději předčasně rozloučí. Někdy má ten samý výsledek na svědomí samozřejmě také nepřesvědčivá hráčská kvalita. My jsme si pro vás ovšem připravili seznam hráčů, kteří svému jménu dělají opravdu čest a rodiče na ně mohou být právem hrdí. Kdo se skutečně „potatil“?

Harvey Neville

Jméno šestnáctiletého fotbalového talentu vám jistě připomene především jeho otce Phila Nevilla, bývalého hráče anglické reprezentace a dlouholetou oporu Manchesteru United. Syn se rozhodl jít v jeho šlépějích a proto se už od mládežnických kategorií pokouší prosadit mezi elitu právě v United. Nedávno si střihl krátkou zastávku ve španělské Valencii, ale aktuálně už je opět ve službách Rudých ďáblů, pro které je středopolař velkým příslibem do budoucna.

Giovanni Simeone

Třiadvacetiletý kanonýr španělského původu je synem bývalého fotbalisty a současného hlavního trenéra Atlética Madrid. On sám momentálně předvádí parádní výkony v nejvyšší italské soutěži. Patří mezi nejproduktivnější hráče Fiorentiny, kde se v právě probíhající sezóně předvedl už šesti brankami a pěti gólovými přihrávkami. Cena nadějného útočníka se pohybuje na hranici 20 milionů eur. Simeone junior se ze stínu otce dokázal vypracovat v porovnání s ostatními fotbalisty v našem seznamu zatím nejlépe.

Luca Zidane

Spolupráce Zinedina Zidana a jeho syna vzala za své hned, když se starší ze dvojice vrátil na lavičku Realu Madrid. Svému potomkovi, který se snaží prosadit jako brankář, dal šanci proti výrazně slabšímu soupeři ve španělské lize, proti němuž dokázal trápící se Real těsně zvítězit. Mnozí novináři viděli v obsazení syna do branky protekci, „Zizou“ nicméně všechny podobné spekulace razantně smetl ze stolu. Luca je zřejmě nejtalentovanější z potomků slavného francouzského záložníka a proto si svou šanci určitě zaslouží. Zatím ve svých dvaceti letech ovšem chytá víceméně za rezervu a na svou velkou chvíli teprve čeká.

Theo Zidane

Další zástupce silného klanu Zidanů momentálně působí, kde jinde, než v Realu Madrid. Ve svých šestnácti letech je zatím členem mládežnických kategorií, nicméně už pravidelně nastupuje s o dva roky staršími spoluhráči. Podle postupných informací má velice silnou pravačku, ale ostatních disciplínách zatím nepřesvědčil tolik, jak by se od něj očekávalo. Je ovšem ještě mladý a teprve čas ukáže, jestli dokáže stejně jako jeho bratr nakouknout do áčka.

Foto: standard.co.uk