Kteří cizinci ve službách Sparty mají největší hodnotu?

i Foto: sparta.cz
                   

Fotbalový klub AC Sparta Praha v posledních letech hodně sází na zahraniční posily. Pravda, ne všechna rozhodnutí vedení klubu by se dala považovat za „ščasná“. Letenský tým už ani zdaleka nedosahuje takových úspěchů na české i mezinárodní scéně, na něž jsme v minulosti byli zvyklí. Pokud by se Sparta rozhodla v současné chvíli některé cizince pustit do světa, mohla by si díky nim přijít na skutečně vysokou sumu. Kolik stojí nejdražší zahraniční hráči Pražanů a jak si zatím vedou?

Srdjan Plavšič

Srbský rodák se v rudém dresu poměrně trápí. Přicházel jako skvělá posila záložních řad, od které se očekávali góly, jenže ty stále ne a ne přijít. Po dvou sezónách a 36 utkáních v české nejvyšší soutěži má na kontě pouze 4 branky a v úspěšnosti přihrávek se rozhodně neřadí mezi nejlepší hráče týmu. Třiadvacetiletý fotbalista se zkrátka nezabydlel podle představ a proto je otázkou, jestli by jej vedení v čele s Danielem Křetínským nemělo poslat hledat štěstí jinam. Vydělali by na něm slušných 1,75 milionu eur.

Benjamin Tetteh

Pro jednadvacetiletého ghanského útočníka není Sparta prvním českým klubem. V roce 2016 jej přivedlo Slovácko, kde ovšem vydržel pouze jednu sezónu. Ten samý příděl času strávil v barvách Bohemians 1905, než svými výkony zaujal jeden z předních tuzemských celků. Jeho angažmá ve Spartě je mnohem povedenější než v předchozím případě. Nastoupil do 28 zápasů na domácí scéně, v nichž 11 skóroval. Další dva góly přidal v rámci evropských pohárů. Výkonnostně patří mezi lepší členy týmu. Pokud jej Sparta neudrží, vydělá minimálně 2 miliony eur.

Florin Nita

Rumunský brankář působí ve Spartě dvě sezóny a už se začaly objevovat spekulace o jeho odchodu do zahraničí. Na české scéně bezesporu patří do nadprůměru, vychytal už deset čistých kont. Svými výkony zaujal nováčka anglické Premiere League, který sice ještě poslal žádnou konkrétní nabídku, ale v letním přestupovém období by již mohla přijít. Pokud Nita přestoupí, čeká Spartu odměna ve výši 2,5 milionu eur.

Alexandru Chipciu

Devětadvacetiletý rumunský záložník a reprezentant působí ve Spartě prvním rokem. Nastoupil do čtyřiadvaceti zápasů, z nichž pouze jednou odešel se střeleckým skalpem, k němuž přidal dvě gólové asistence. Když přicházel z Anderlechtu, čekalo se od něj přeci jen o trošku víc. Proto by se nikdo nedivil, kdyby kádr opustil. Zahraniční klub, který je pro hráče prioritou, by musel zaplatit 2,5 milionu eur.

Guélor Kanga

Gabonský záložník s reprezentačními zkušenostmi se ze všech zahraničních posil zabydlel v kádru Sparty zřejmě nejlépe. Dokonce se stal i miláčkem domácího publika. Sází jeden gól za druhým, na kontě jich má v rámci této sezóny už 11. Platnou smlouvu má sice až do roku 2021, ale pokud by přišla lukrativní nabídka, mohla by jít dohoda stranou. Cena tohoto hráče je nyní ohromných 3,5 milionu eur!

Foto: sparta.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články