Které hvězdy si nenechaly ujít šlágr mezi Slavií a Plzní?

Foto: e15.cz

Nedělní utkání mezi Slavií a Plzní nalákalo do pražských ochozů opravdu značné množství diváků, jejichž počet se zastavil na čísle 18 327, což je na české poměry skutečně perfektní počin. Mezi osazenstvem, které přihlíželo napínavému duelu dvou adeptů na zisk titulu, jenž se rozhodl až v poslední desetiminutovce, se objevila také řada známých tváří nejen ze světa sportu. Koho jste mohli při sledování televize nebo během procházení útrobami stadionu zaregistrovat?

Vladimír Šmicer

Zřejmě nejzářivějším jménem ze všech není nikdo jiný než slávistický klenot a bývalý reprezentant Vladimír Šmicer. První Čech, který vystoupal až na vrchol prestižní UEFA Champions League, ve Slavii s profesionálním fotbalem začínal a před deseti lety svou kariéru na tom samém místě také zakončil. Mezitím si střihl angažmá také ve francouzském Bordeaux, Lens nebo anglickém Liverpoolu. S českým národních výběrem vedeným Karlem Brucknerem dokázal v roce 1996 vystoupal na druhé místo v rámci Mistrovství Evropy a bronz z téže akce přidal ještě o osm let později. Slavii pomohl ke třem titulům a fanoušci jej proto právem nazývají „štístkem“, což potvrdil i v duelu proti Plzni, když z tribun sledoval vítězství domácích 3:1.

Karol Kysel, Martin Latka

Na jednom z televizních záběrů se objevili i další dva vysloužilí fotbalisté Karol Kysel a Martin Latka, kteří v minulosti působili ve službách Slavie. Prvně jmenovaný v dresu Sešívaných zanechal největší stopu v sezóně 2012/2013, kdy zaznamenal 11 branek. Žádnou trofej s týmem ovšem nezískal. To se mu povedlo pouze s městským rivalem Spartou, kde se stal jednou mistrem ligy a třikrát vítězem Českého poháru. To Martinu Latkovi se ve Slavii dařilo podstatně lépe. Univerzál, který za svůj život vystřídal snad všechny myslitelné hráčské posty, dvakrát vystoupal až na vrchol domácí nejvyšší soutěže, takže mu počínání jeho srdcového klubu v letošní sezóně musí opravdu činit radost.

Martin Vaniak

Ani bývalý strážce svatyně a v současnosti trenér brankářů druholigového Brna si nenechal duel mezi Slavií a Plzní ujít. Právě pro něj bylo utkání opravdu speciální, protože si střihl angažmá v obou zmíněných klubech. Ve Slavii čtyři roky plnil roli gólmanské jedničky a výrazně pomohl k zisku dvou ligových titulů. V Plzni zase po boku Romana Pivarníka trénoval brankáře a ačkoli jeho mise skončila předčasně, z osobního hlediska si nevedl vůbec špatně. Těžko tedy soudit, komu přezdívaný „čaroděj“ vlastně fandil.

Návštěva mimo fotbalové prostředí

Do ochozů Sinobo stadionu si našla cestu i skvělá atletka Zuzana Hejnová, bavič a v současnosti také člen politické strany František Ringo Čech, hudebník Karel Vágner nebo herec a miláček národa Jakub Prachař s rodinou. Hvězdná sestava diváků se tedy opírala o mnoho profesí. Fotbal jednoduše spojuje.

Foto: e15.cz