Krob se rozpovídal na adresu Karviné, prý nabízí almužnu

                   

Poté, co se Karviná (podle mnohým za vydatné pomoci rozhodčích) udržela v české nejvyšší soutěži, začalo naplno jednání s novými tvářemi, které by hlavní trenér František Straka rád uvítal do své družiny pro sezónu následující. Mezi vyhlédnutými posilami se podle dostupných informací objevil také teplický Jan Krob, který ke konci uplynulého ročníku vypadl ze základní sestavy a zamířil do Béčka. Nakonec z jednání ovšem sešlo, což Straka mediálně komentoval slovy, že Krob neměl zájem do Karviné přestoupit. Ten se ale brání a říká, že hlavní roli hrála směšná finanční odměna, která mu byla nabídnuta. Kde je pravda?

Krob zájem měl, ale Karviná jej nehodlala dostatečně ocenit

Dvaatřicetiletý zkušený obránce hraje v Teplicích už dlouhých pět let. Za tu dobu se nikdy nedostal do situace, kdy by o něj v A-týmu nebyl zájem. To se změnilo až v sezóně 2018/2019, kdy se žlutým dresům vůbec nedařilo a zmar korunovala ostudná porážka na domácím hřišti s Mladou Boleslaví 0:8. Po této události se začaly dít uvnitř klubu velké věci, někteří fotbalisté skončili, jiní zas byli přesunuti do „béčka“. Mezi nimi se objevil také Jan Krob, který má ještě na dva roky podepsanou smlouvu, ale vyhlídky na návrat mezi českou elitu jsou dosti mizivé.

Právě proto se i on vehementně snažil najít nového zaměstnavatele, který by mu dokázal nabídnout podmínky odpovídající jeho kvalitám. Naději mu skýtal přesun do Karviné, dokonce prý Františku Strakovi oznámil, že přestup by mu udělal radost. Nicméně dodal, že jeho služby mají stále nějakou cenu a pokud vedení klubu splní všechna jeho přání, posílí jeho družinu bez váhání. To se ovšem nestalo.

„Pan Straka také netrénuje za 70 tisíc“

Na otázky novinářů, jak diametrálně se lišily představy o mzdě, Krob konkrétně odpovědět nechtěl. Sdělil pouze následující:

„No, nějaké prémie jsme se domluvili, ale řešil se základní plat a lišilo se to docela dost. Nebudu říkat kolik. Ale pan Straka tam taky určitě nešel dělat trenéra za pár korun, když má za sebou takovou kariéru. Taky si určitě neřekl, že tam půjde trénovat za sedmdesát tisíc. Každý má svoji hodnotu, já si ji taky cením. Měl jsem to plus minus spočítané, aby se mi to trošku vyplatilo, ale bohužel jsme se k tomu nepřiblížili.“

Vyjádření pana Straky považuje Krob za velice nešťastné a netuší, proč tisku podal takto upravenou pravdu. Také dodal, že kdyby mu bylo o deset let méně a neměl by rodinu, neváhal by a do Karviné přestoupil i tak. Jenže jelikož živí dvě děti, nemůže si dovolit jezdit pravidelně 400 kilometrů, věnovat tomu téměř veškerý čas a ještě k tomu si vydělat směšné peníze. Takhle to prostě nefunguje.

O své další budoucnosti se také příliš bavit nechtěl. Zatím prý bude působit v rezervě Teplic a uvidí, jestli přijde nějaká lukrativní nabídka odjinud, či mu vedení teplického klubu poskytne možnost napravit si reputaci v A-týmu. Zároveň ovšem vyvrátil, že by to rezervy zamířil z výkonnostních důvodů, to by prý nejprve musel působit na lavičce. On ale odešel rovnou ze základu, takže můžeme pouze spekulovat, jak napjaté vztahy v tamním klubu jsou.

Foto: playmakerstats.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články