Krmenčík zpět v Plzni? Naše spolupráce není u konce, naznačil útočník. Na rovinu promluvil o excesu ve Slavii

Prožil tři náročné roky. Michael Krmenčík hrál v Belgii, Řecku, Indonésii a nyní působí na Kypru. Zvládl i rozzuřit fanoušky Plzně. Lituje?

i Zdroj fotografie: Creative Commons / Tadeáš Bednarz / CC BY-SA 4.0
                   

Jedni ho milují, jiní mu nemohou přijít na jméno. Již při působení v Plzni vyvolával Michael Krmenčík kontroverze. Český reprezentant, který má na kontě 35 zápasů za národní tým, nyní působí v Apollonu Limassol. Pomýšlí třicetiletý útočník ještě na dres se lvíčkem na prsou? Mám v reprezentaci devět gólů, chci dát desátý. Teď nebo později. Jsem připravený pořád. Ať už bude u nároďáku jakýkoliv trenér, budu se snažit, abych mu dokázal, že fotbal pořád umím,“ řekl pro Sport.cz.

Trápení v Bruggách

Před čtyřmi roky ho Viktoria prodala za 6 milionů korun. Angažmá v belgických Bruggách si Krmenčík ale určitě představoval jinak. Během druhé poloviny sezony nastoupil jen do sedmi utkáních, ve kterých ani jednou neskóroval. Ani další ročník z jeho pohledu za moc nestál. V lize zasáhl do Vánoc jen do devíti zápasů, ve kterých zaznamenal tři branky a dvě asistence. Naskočil i do tří duelů Ligy mistrů, dohromady ale odehrál jen 73 minut. Zbytek smlouvy s Bruggami strávil útočník na hostováních.

Michael Krmenčík rozhodl finále řeckého poháru.
iZdroj fotografie: PAOK Soluň

Jaro 2021 odehrál Krmenčík v PAOK Soluň. V řecké lize nastupoval pravidelně a střelecky se mu dařilo hlavně v poháru. V šesti zápasech pětkrát skóroval, hlavně ale ve finále s Olympiakosem vstřelil v samém závěru vítězný gól. Poté se čtyřnásobný český mistr vrátil do české elitní soutěže. Jenže nezamířil do Plzně, ale do Slavie. Jeho sezonu výrazně ovlivnila zranění, kvůli kterým přišel o 20 ligových zápasů. Ve 14 utkáních, do nichž ve Fortuna lize zasáhl si připsal 4 góly a stejný počet asistencí. Že to není mnoho? Jenže Michael Krmenčík odehrál dohromady jen 460 minut, což odpovídá pěti zápasům.

Probrečené noci

Působení v Edenu také přineslo jeden výrazný moment, na který Krmenčík není ani trošku hrdý. Nejprve s fanoušky Slavie skandoval „zku****á Plzeň“. Když pak ve šlágru s vedoucí Viktorií vstřelil v nastavení gól na 2:0, běžel slavit pod kotel příznivců Viktorie. Neodpustil si navíc několik přehnaných gest jejich směrem. „Dobře si uvědomuju, že jsem udělal strašnou hloupost. Sypu si popel na hlavu. Chtěl bych se veřejně omluvit, co jsem Viktorce, svému mateřskému klubu, udělal. Šlo o velkou klukovinu,“ kaje se s odstupem.

Po zmiňovaném utkání ho tento exces dlouho strašil. „Nemohl jsem se na sebe podívat do zrcadla, spoustu nocí jsem probrečel. V Plzni začaly moje fotbalové kroky, měl jsem tam největší lauf. Nebylo dobré, co jsem udělal. Tohle je jedna z věcí, kterou bych ze svého života nejraději vymazal,“ dodal Michael Krmenčík. Další sezonu pak odehrál v Indonésii, kde nastřílel ve 23 zápasech 10 gólů.

Krmenčík: Šádek? Beru ho jako tátu

Letos v létě se nahlas mluvilo o jeho návratu do Plzně. „Návrat byl blízko. S panem Šádkem máme víc než nadstandardní vztah, beru ho jako svého tátu. Ví, jak přemýšlím. Myslím, že naše spolupráce není u konce. Uvidíme, co bude, jsem otevřený všemu,“ uvedl pro Sport.cz Krmenčík, který má v Apollonu Limmasol podepsanou smlouvu do léta 2025. Zamíří do Štruncových sadů dříve?

Měla by Plzeň sáhnout po Krmenčíkovi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články