Krmenčík už začal trénovat, kdy se vrátí na hřiště?

                   

Michael Krmenčík se vinou nepříjemného zranění na trávnících neobjevil již pěknou řádku dnů. Jeho absence je na hře Viktorie Plzeň i českého národního výběru opravdu citelně znát, takže případný návrat už většina tuzemských fanoušků netrpělivě vyhlíží. Talentovaný útočník s tahem na branku sobě vlastním začal v posledních dnech poctivě trénovat a při pohledu na něj by se mohlo zdát, že nastoupit do ostrého zápasu dokáže ještě v této sezóně. Generální manažer Plzně Adolf Šádek takové spekulace ovšem vyvrátil se slovy, že vedení klubu nehodlá zbytečně tlačit na pilu. Jak si tedy Michael vlastně stojí?

Nenápadné zranění, které si fotbalista dlouho nepřipouštěl

„Z dřívějších zkušeností jsem si myslel, že jde o běžné bolesti kolena. Asi jsem se zraněním hrál dva zápasy, možná již s reprezentací na Slovensku,“

takto okomentoval viktoriánský kanonýr vývoj svého zranění, které se naplno projevilo až po ligovém utkání proti Slovácku. Ačkoli si Krmenčík nejdříve myslel, že jde o maličkost, která za krátký čas odezní, tak bolest neustávala ani v průběhu několika dalších dnů. Proto musel absolvovat testy, které nakonec potvrdily nejčernější obavy. Dlouhé týdny totiž nastupoval do zápasů (včetně těch reprezentačních) s natrženým kolenním vazem. Kvůli tomu nakonec sešlo i z plánovaného přestupu do německých Brugg.

Operace a náročná rekonvalescence

Na jaře se Plzeňané museli bez svého klíčového hráče ve všech dosavadních zápasech obejít a popravdě se oslabenému týmu příliš nevedlo. Sám Krmenčík přiznal, že sledovat výkony svých spoluhráčů z nemocničního lůžka nebylo vždycky příjemné. Zvláště, když člověk ví, že s vývojem zápasu nedokáže nic udělat.

Rehabilitace nicméně probíhá dobře a pokud se mladému útočníkovi podaří trénovat stejně pilně jako doposud, měl by být začátkem příští sezóny připraven k ostrému startu. Stěhování do jiného klubu se prozatím odkládá a sám Krmenčík případné nabídky komentovat nehodlá. Nyní je pro něj na prvním místě hlavně zdraví, které mu snad už bude sloužit podstatně lépe.

Foto: von.gov.ng

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články