Krmenčík jako zlý chlapec. Tři důvody, proč musí jeho chování proti Viktorii Plzeň bavit

KOMENTÁŘ: Není fotbalista, který by v posledních týdnech vyvolal takovou volnu emocí jako právě Michael Krmenčík. Osmadvacetiletý útočník vzbudil hned několik kontroverzí a znepřátelil si jak fanoušky svého bývalého celku, tak zapřisáhlé fotbalové romantiky. Ostatní se však mohou skvěle bavit.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

V jednadvaceti letech jej získal z Francie londýnský Arsenal, v jehož dresu se během tří a půl roku propracoval v jednoho z nejlepších fotbalistů anglické Premier League, nasázel více než šedesát branek a získal i triumf pro nejlepšího afrického hráče. Přesto dnes sedmatřicetiletý Emmanuel Adebayor patří mezi nejnenáviděnější fotbalisty týmu ze severu Londýna. Proč?

Jeho dalším klubem se totiž stal Manchester City, v jehož dresu nastoupil ke svému čtvrtému utkání právě proti Arsenalu. Adebayor vstřelil vítěznou branku a neváhal běžet přes celou šířku hřiště až k hostujícím příznivcům svého bývalého klubu a oslavit gól před nimi. Ti jej zasypali kelímky od piva, zapalovači a řadou nadávek, přesto jej právě toto chování udělalo nesmrtelným. A z momentu samotného se stala legenda.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Podobný osud nyní bude čekat také Michaela Krmenčíka, který byl v uplynulých týdnech kritizován jak ze stran jak fotbalových expertů, tak bývalých spoluhráčů. Nejprve se přidal k vulgárnímu skandování na adresu klubu Viktorie Plzeň, tedy klubu, ve kterém vyrostl. Posléze se proti Západočechům prosadil také gólově a provokativně slavil s fanoušky Slavie. Chování, které je v lize plné Mirků Dušínů nepřípustné.

Hrdina a padouch

Přesto Krmenčíkovo chování, které v uplynulých týdnech zaplnilo přední titulky novin, musí bavit. Osmadvacetiletý fotbalista rozvířil stojaté mediální vody a stal se z něj nepřítel číslo jedna pro Západočechy. Zároveň však získal sympatie příznivců pražské Slavie, kterým dokázal, že minulost je zapomenuta a soustředí se na přítomnost v červenobílém dresu. A nutno říct, že se stejně jako Adebayor, stal jednou z nejvýraznějších tváří ligy.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Rodák z Kraslic na Sokolovsku, který při svém působení v ostravském Baníku prohlásil, je odmalička fanouškem právě slezského celku, navíc zasadil těžkou ránu řadě fotbalových romantiků. V době, kdy hráči mění adresy za desítky milionů korun a jejich platy atakují nižší statisíce korun se totiž o pravém srdcařství nedá bavit. Dvojníci Francesca Tottiho, který celou kariéru strávil v jednom klubu, ze země nerostou.

Fotbal je business

Z fotbalu se bezpochyby stal business, práce, povolání a nejdůležitějším aspektem je respekt k aktuálnímu zaměstnavateli. Své o tom ví i třeba Zlatan Ibrahimović, který nastupoval jak za Juventus, tak za Inter Milán a nyní hájí barvy AC Milán. Třetím bodem, proč Krmenčík baví je – po rozvíření mediálních vod a návratu do reality pro fotbalové romantiky – to, že nejvyšší soutěž má nový dlouhotrvající příběh.

izdroj fotografie: Reuters

Ten ukáže, jak zvládne reprezentační útočník čelit tlaku a zda jej dokáže přetavit ve svou přednost. Zatím se mu to daří a dvě branky proti Pardubicím jsou toho důkazem. Krmenčík tak vsadil všechno na kartu s pěticípou červenou hvězdou a věří, že Slavia v létě promění jeho hostování v přestup a on se stane další sešívanou legendou. A zápasy Plzně se Slavií se tak stanou ještě atraktivnějším duelem. Držíme palce.

Zdroje: SportyZive.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat