Krásné gesto Sparty, vydražila dresy ve prospěch Šuralovi rodiny

Foto: sparta.cz

Celý fotbalový svět nedávno zasáhla zpráva o tragickém skonu českého reprezentanta Josefa Šurala, který se stal jedinou obětí dopravní nehody klubového minibusu v Turecku. Truchlení se nakonec nezastavilo jen u vzpomínkových a pietních akcí. Vedení Sparty, v jejíž službách Šural nastupoval před odchodem do zahraničí, se rozhodlo vykonat ve prospěch fotbalistovi rodiny dojemné gesto, které spočívalo ve vydražení speciální edice dresů. Výtěžek z této sbírky půjde rodině a pozůstalým, kteří se musejí vypořádávat se ztrátou milovaného syna, manžela a otce. Kolik dražba vynesla?

Dresy ze vzpomínkového duelu s Baníkem se prodaly za vysoké ceny

Letenští fotbalisté se v zápase ligové nadstavby proti Baníku Ostrava rozhodli nastoupit ve speciální edici dresů, které všechny do jednoho disponovali jménem zesnulého sportovce a hlavně kamaráda. Vedení umožnilo široké veřejnosti, aby se zapojila do pomoci pozůstalým, když zpřístupnila sadu těchto dresů k internetové dražbě, v níž si nejlépe vedl ten, který na sebe oblékl Adam Hložek. Podle dostupných informací se o něj strhla bitva mezi dražiteli, která nakonec vynesla výdělek v podobě neuvěřitelných 101 200 korun!

Špatně si nevedl ani dres Martina Frýdka, který se nakonec prodal za 37 200 korun. V dražbě se jich dohromady objevilo osm, ovšem do volného prodeje bylo vpuštěno pouze sedm. Jeden již s předstihem odkoupilo vedení Sparty, která se vytasila s tučnou částkou ve výši rovných 100 000 korun. Další dva dresy odkoupili nejvýznamnější partneři klubu, u nichž ovšem nebyla zveřejněna suma.

Na kolik si tedy rodina Josefa Šurala v celkovém počtu přijde? V aukci bylo utrženo ohromných 422 890 korun. Je samozřejmě jasné, že žádné peníze světa nedokáží zacelit bolestivou a mokvající ránu, která zůstane po ztrátě milovaného člověka, nicméně se jedná alespoň o částečnou útěchu v těžkých chvílích. Šural se totiž nedávno stal podruhé otcem, takže se každá finanční pomoc ovdovělé matce hodí.

Co se vlastně nadějnému fotbalistovi stalo?

Josef Šural byl považován za jednu z největších českých nadějí současné éry. S fotbalem začínal v TJ Sokol Šakvice, odkud si jej ještě v mládežnickém věku vyhlédlo Brno. Tam se mu podařilo prosadit i do A-mužstva, kde vydržel čtyři roky. Následně se stěhoval pod Ještěd, kde působil v letech 2011/2016 a se Slovanem Liberec dokráčel k vítězství v rámci nejvyšší české soutěže a také českého fotbalového poháru. Za severočeský klub nastřílel dohromady 30 branek.

Poté zaujal Spartu, která mu dala šanci naplno prokázat své kvality. Napevno se usadil v základní sestavě Pražanů a skvělé výkony mu vynesly první angažmá v zahraničí. V tureckém Alanyasporu však jeho životní pouť předčasně skončila, když se stal obětí dopravní nehody minibusu, který po venkovním utkání vezl hráče domů. Smrt si pro něj přišla v pouhých 28 letech…

Foto: sparta.cz