Kováč to tady skvělé zná. Bude nás mít dobře načtené, zní ze Sparty před Opavou

Filip Souček v dresu pražské Sparty. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ve Spartě strávil šest sezón, slavil s ní mistrovský titul a právě v ní poprvé okusil i působení v trenérském štábu. Již dnes jí však bude opavský kouč Radoslav Kováč čelit – a jak sám přiznává, v případě úspěchu čeká jeho svěřence i odměna. „Zažil jsem tam spoustu krásných chvil, ale teď kopu za Opavu. Pokud uspějeme, samozřejmě něco maličkého pro hráče nachystám,“ prohlásil pro sfc.cz jednačtyřicetiletý trenér.

Právě znalost Letenských by měla být hlavní zbraní Opavy, které se v letošním ročníku nedaří. Slezský klub na podzim zvítězil jen jednou, naposledy si připsal bezbrankovou remízu proti Zlínu. I proto je Sparta jasným favoritem. „Opavu trénuje trenér, který to tady skvěle zná a bude nás mít dobře načtený. Se vším respektem k Opavě si myslím, že nebudou mít takovou hráčskou kvalitu jako Ostrava,“ prohlásil pro Sparta TV asistent trenéra Luboš Loučka.

(zdroj: wikimedia.org)

Právě s Ostravou se svěřenci Václava Kotala v neděli utkali, ale ani v tomto utkání branka nepadla. Opavský kouč Radoslav Kováč však čeká diametrálně jiné utkání. „U nás takhle hrát nebude a půjde proti nám s tříobráncovým systémem. Vím, že se jí do hry budou po zranění vracet nějací hráči. My budeme hrát to své, nebudeme toho moc měnit. Potřebujeme dobrou organizaci hry, a hlavně vstřelit nějakou branku. Zápas bude i hodně o běhání,“ prohlásil pro sfc.cz.

Peprné utkání však nečeká jen Kováče, ale i záložníka Filipa Součka. Za dvacetiletého odchovance opavského fotbalu zaplatila Sparta loni 15 miliónů korun, nyní je i vzhledem k absencím možné, že si právě proti svému mateřskému klubu zahraje. „Strašně se na to těším, že se mohu vrátit do Opavy. Bude to zvláštní hrát zase proti svým kamarádům,“ prohlásil pro Sparta TV.

(zdroj: twitter.com/sfcopava)

„Doma budou vysoko napadat, takže si musíme dávat na ten jejich presink pozor. Samozřejmě, kam přijede Sparta, tam se chtějí všichni vytáhnout a to samé bude teď v Opavě,“ dodal. Letenští jsou v tabulce aktuálně třetí, výhrou by se mohli dotáhnout na druhý Jablonec. Proti Opavě navíc naposledy prohráli před šestnácti lety. Jak si s Letenskými poslední tým ligové tabulky poradí bude jasné od 18:00, kdy utkání před kamerami O2 TV Sport začíná.