Kouč Trpišovský po vítězství nad Olomoucí promluvil. Proč upřednostnil Mandouse před Kolářem?

Pražská Slavia zvládla ligovou dohrávku proti olomoucké Sigmě a opět se posunula na třetí místo aktuální tabulky nejvyšší české fotbalové soutěže.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Sešívaní zvítězili nejnižším možným rozdílem, který panoval již od páté minuty. Pětadvacetiletý nigérijský kanonýr Peter Olayinka se po chybě olomoucké defenzivy dostal sám až před hostujícího brankáře a chladnokrevně zakončil. Jednobrankové vedení mohl navýšit v průběhu utkání několikrát Jan Kuchta, jeho pokusy však zastavila branková konstrukce, ofsajd i olomoucký brankář Macík.

Sešívaní tak přerušili neúspěšnou sérii a po dvou utkáních v řadě získali tři body. První nulu proti svému bývalému klubu si navíc připsal devětadvacetiletý brankář Aleš Mandous, který dostal přednost před stálou jedničkou v podobě Ondřeje Koláře. „Cítím se skvěle. Vyhráli jsme, konečně taky s nulou. Ta nebude mít vliv jenom na mě, ale na celý tým. Splnilo se to navíc proti Olomouci, což mě může sice trochu mrzet, ale jenom trochu,“ dodal s úsměvem.

iZdroj fotografie: Reuters

Měli jsme poradu s trenéry brankářů,“ prohlásil po utkání kouč Jindřich Trpišovský na dotaz proč trenérský štáb zvolil právě Mandouse. „Mandy si prošel těžkým obdobím, které ho zasáhlo, bylo to na něm vidět. V poslední době to ale byl zpátky on, vypadal velice dobře na tréninku a viděl jsem, že se do brány těší. Po poradě s gólmany i trenéry brankářů jsme se rozhodli ho nasadit, i proto, že jsme hráli s Olomoucí, odkud přišel,“ míní.

Hráče soupeře zná, to je vždy velká výhoda. Celkově to byl souběh věcí, jeho výkony na tréninku, řeč těla, i faktor soupeře, proti kterému jsme hráli,“ dodává s tím, že není jasné, který z brankářů bude v základní sestavě nadcházejícího zápasu s českobudějovickým Dynamem. „Bavili jsme se, že to bude řešení jen na utkání s Olomoucí. A řekneme si až potom, co dál,“ dodává.

Když ale vezmu v úvahu výkon v zápase, jak působil ve hře nohama i v rozhodování, kdy skvěle vyřešil a odhadl jednu těžkou situaci, tak jsme s ním maximálně spokojení. Je to pro mě výkon zápasu. Budeme nad tím ještě sedět, samozřejmě to ale bylo řešení zatím jen na utkání s Olomoucí, co dál si teprve řekneme,“ zakončil Trpišovský.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“