Kouč Trpišovský po vítězství nad Olomoucí promluvil. Proč upřednostnil Mandouse před Kolářem? – SportyŽivě

Kouč Trpišovský po vítězství nad Olomoucí promluvil. Proč upřednostnil Mandouse před Kolářem?

Pražská Slavia zvládla ligovou dohrávku proti olomoucké Sigmě a opět se posunula na třetí místo aktuální tabulky nejvyšší české fotbalové soutěže.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Sešívaní zvítězili nejnižším možným rozdílem, který panoval již od páté minuty. Pětadvacetiletý nigérijský kanonýr Peter Olayinka se po chybě olomoucké defenzivy dostal sám až před hostujícího brankáře a chladnokrevně zakončil. Jednobrankové vedení mohl navýšit v průběhu utkání několikrát Jan Kuchta, jeho pokusy však zastavila branková konstrukce, ofsajd i olomoucký brankář Macík.
Sešívaní tak přerušili neúspěšnou sérii a po dvou utkáních v řadě získali tři body. První nulu proti svému bývalému klubu si navíc připsal devětadvacetiletý brankář Aleš Mandous, který dostal přednost před stálou jedničkou v podobě Ondřeje Koláře. „Cítím se skvěle. Vyhráli jsme, konečně taky s nulou. Ta nebude mít vliv jenom na mě, ale na celý tým. Splnilo se to navíc proti Olomouci, což mě může sice trochu mrzet, ale jenom trochu,“ dodal s úsměvem.


iZdroj fotografie: Reuters

Měli jsme poradu s trenéry brankářů,“ prohlásil po utkání kouč Jindřich Trpišovský na dotaz proč trenérský štáb zvolil právě Mandouse. „Mandy si prošel těžkým obdobím, které ho zasáhlo, bylo to na něm vidět. V poslední době to ale byl zpátky on, vypadal velice dobře na tréninku a viděl jsem, že se do brány těší. Po poradě s gólmany i trenéry brankářů jsme se rozhodli ho nasadit, i proto, že jsme hráli s Olomoucí, odkud přišel,“ míní.

Hráče soupeře zná, to je vždy velká výhoda. Celkově to byl souběh věcí, jeho výkony na tréninku, řeč těla, i faktor soupeře, proti kterému jsme hráli,“ dodává s tím, že není jasné, který z brankářů bude v základní sestavě nadcházejícího zápasu s českobudějovickým Dynamem. „Bavili jsme se, že to bude řešení jen na utkání s Olomoucí. A řekneme si až potom, co dál,“ dodává.

Když ale vezmu v úvahu výkon v zápase, jak působil ve hře nohama i v rozhodování, kdy skvěle vyřešil a odhadl jednu těžkou situaci, tak jsme s ním maximálně spokojení. Je to pro mě výkon zápasu. Budeme nad tím ještě sedět, samozřejmě to ale bylo řešení zatím jen na utkání s Olomoucí, co dál si teprve řekneme,“ zakončil Trpišovský.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 632 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy