Kouč Sparty Vrba po vítězství ve Zlíně promluvil o naštvání na Peška i probuzení Minčeva

Pražská Sparta po dvou měsících zvítězila na venkovní půdě. Proti Zlínu zářil zejména křídelník Jakub Pešek, který pomohl k vítězství 5:2 gólem a asistencí.

i Zdroj fotografie: Reuters

Sparta šla do vedení již v 8. minutě, kdy si na Peškův přímý kop naskočil stoper Ondřej Čelůstka a otevřel na zlínské Letné skóre. Pešek mohl poté ještě nevýšit vedení, jeden z brejků hostů však nevyřešil optimálně a rozzlobil Pavla Vrbu na hostující lavičce. „Dívali jsme se na to ještě po utkání. Nebylo to tak jednoduché, jak to vypadalo od lavičky. Prostor tam byl hodně ucpaný. Je to i o spoluhráčích, aby si našli lepší prostor pro přihrávku,“ přiznal Vrba.

Ve 41. minutě přišlo vyrovnání, Lukáš Vraštil našel ve vápně osamoceného Dominika Simerského, který se z bezprostřední blízkosti brány nemýlil. Sparta přesto dokázala ještě v nastavení prvního poločasu opět získat vedení, po rohovém kopu se prosadil Filip Panák. V 57. minutě se po efektivním lobu prosadil Jakub Pešek a čtvrtou brankou v ročníku navýšil vedení. Gólové hody však nadále pokračovaly.

iZdroj fotografie: Reuters

O patnáct minut později napálil sparťanský obránce Lukáš Haraslín míč do domácího stopera Dominika Simerského, který zaznamenal první letošní vlastní branku. Zlín v závěru ještě snížil, z úhlu vápna se prosadil Tomáš Poznar. Poslední slovo však měli opět hosté, po asistenci Adama Hložka se vůbec poprvé v nejvyšší soutěži trefil bulharský talent Martin Minčev a spečetil tak vítězství Sparty na 5:2.

Jestliže chceme hrát v tabulce co nejvýš, jsou zápasy venku stejně důležité jako domácí. Držíme kontakt s čelem tabulky, které nám po předchozích dvou ztrátách trochu odskočilo. Tahle výhra je pro nás pozitivní i směrem k příštímu týdnu, kdy nás čekají dva důležité zápasy s Rangers a Slavií,“ prohlásil pro klubový web po utkání Vrba, který po gólu a asistenci chválil také Jakuba Peška.

Odehrál výborný zápas. Když se podíváte, jaké byly v Liberci jeho největší přednosti, tak v tomhle zápase je jasně ukázal. Jen doufám, že v tom bude pokračovat,“ dodal Vrba, který věří, že branka pomůže i formě bulharského záložníka Martina Minčeva. „Zažil jsem ho ještě v Bulharsku. A hned jsem říkal, že je to skvělý nákup. Ve Varně byl výjimečný. Potenciál má, teď mu to tam začalo padat. Snad mu to vydrží,“ míní.

Naopak utkání nedohrál záložník Filip Souček, který musel nuceně po hodině hry opustit hřiště. Podle Vrby však jeho zdravotní stav zatím není známý. „Zatím nevíme. Ledujeme, udělal se mu na noze otok. V nejbližších dnech půjde na odborné vyšetření,“ prozradil pro klubový web kouč, jehož svěřence nyní čekají zápasy proti skotským Rangers a derby proti pražské Slavii.

Zdroj: AC Sparta Praha, Fortuna liga