Kouč mistrovské Sparty Priske upozornil na surový faul kapitána druholigové Slavie. Trest je rekordní

Brutální zákrok ve druhé lize už je konečně potrestán. Vyjádřil se k němu i kouč mistrovské Sparty Brian Priske. Trest pro viníka vyrovnal ligový rekord.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Kapitán Hanácké Slavie Kroměříž Tomáš Matoušek dostal od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace trest na 12 zápasů za faul na Romana Horáka z B-týmu Sparty. Stejně vysoký distanc dosud v samostatné české historii obdržel pouze sparťan Léonard Kweuke v roce 2013. Kamerunský útočník tehdy v semifinále domácího poháru zlomil obránci Mladé Boleslavi Radku Dosoudilovi nohu.

Horáka operovali

Třiatřicetiletý obránce Matoušek v utkání 26. kola druhé ligy před dvěma týdny zasáhl Horáka ve vzdušném souboji a způsobil mu vpáčenou zlomeninu lebeční kosti. Sparťanský záložník musel podstoupit ve zlínské nemocnici operaci.

„V průběhu celé sezony vidím spoustu soubojů a situací s tvrdými zákroky proti našemu týmu. Podívejte se například na poslední dva zápasy naší rezervy. Ochrana hráčů, a především těch mladých, v podstatě neexistuje,“ prohlásil kouč Sparty Brian Priske, když se ho novináři ptali na vyloučení Haraslína v derby se Slavií.

Priske: Je to velký problém

„Vím, že komise už nějaké případy projednává, takže doufám v nějaké rozumné posouzení. Konkrétně případ Romana Horáka je ale velkým problémem, jelikož je celá jeho kariéra v ohrožení,“ upozornil před týdnem na surový zákrok Matouška trenér Priske. Jeho Sparta v sobotu po vítězství 5:0 nad Mladou Boleslaví obhájila ligový titul, jak jsme také psali na SportechŽivě.

Obletovaná hvězda fotbalové Slavie prožívá nejtěžší období, fanoušci se o hráče obávají

Rozhodčí Vojtěch Opočenský faul Matouškovi, který v té době hrál se žlutou kartou, neodpískal. Kroměřížský kapitán byl vyloučen až v desáté minutě nastavení po roztržce s Daliborem Večerkou, jenž rovněž dostal červenou kartou. Utkání skončilo 3:3. „Hráči si musí uvědomit, že mají v zápasech plnou odpovědnost za své jednání a v soubojích je z jejich strany nutné brát ohled na zdraví protihráčů. Hlavičkový střet má pro hráče Sparty vážné následky,“ řekl k trestu předseda komise Richard Baček.

Přijde vám dvanáctizápasový distanc pro Matouška adekvátní? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články