Kouč Sparty Pavel Vrba promluvil před Monakem o zraněních, Fabregasovi i rotaci kádru – SportyŽivě

Kouč Sparty Pavel Vrba promluvil před Monakem o zraněních, Fabregasovi i rotaci kádru

Zaplněný stadion na pražské Letné čeká boj o Ligu mistrů. Sparta nastoupí proti Monaku, kouč Pavel Vrba na předzápasové tiskové konferenci promluvil jak o zdravotním stavu hráčů, tak o rotaci kádru.
i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Dostali jsme se tam, kam jsme se dostat chtěli. Víme, že budeme hrát na podzim v Evropě. Já bych ale hrozně rád hrál Ligu mistrů,” prohlásil na úvod Vrba. Vzhledem k tomu, že pro Monako jde o první soutěžní utkání v nové sezóně je podle něj otazníkem jakou sestavu čekat. „Monako točilo rozestavení i hráče. Pro nás by bylo výhodnější, kdybychom hráli s Monakem třeba po třech kolech francouzské ligy. Mohli bychom si soupeře přečíst,” ví.
Přesto je podle něj síla soupeře neoddiskutovatelná. „Monako má skvělé hráče a je úplně jedno, kdo tam nastoupí. Kádr je ale tak silný, že se nebudeme zaměřovat na to, kteří hráči nastoupí, ale na to, že budeme hrát proti Monaku,” pokračuje. Okomentoval i nejzvučnější jméno na soupisce kouče Nika Kovače a bývalého spoluhráče sportovního ředitele Sparty Tomáše Rosického.


iZdroj fotografie: Reuters

Fàbregas je výborný fotbalista. Říkal jsem Tomášovi, že měl výborného spoluhráče, proto hrál v Arsenalu tak dobře. Hráči jsou to zkušení, mají za sebou krásnou karieru. Určitě na Fàbregase budeme upozorňovat, je to skvělý hráč,” dodal. Informoval i o zdravotním stavu Michala Sáčka, který nedohrál víkendové klání v Liberci. „Sáček k dispozici bude. Ten měl „pouze“ pět stehů pod okem,” uvedl.

Během několika dní by měl být k dispozici i Ladislav Krejčí mladší. „Krejda měl svalové zranění, a to je otázka několika dnů, kdy bude stoprocentně fit,” uvedl Vrba, který počítá i s rotací kádru v nadcházejících dnech.

„Samozřejmě rotace nějaká bude. Teď máme Monako jako zápas číslo jedna. Pak máme Karvinou a odvetu s Monakem. Máme dostatečně široký kádr a určitě hráče protočíme. Většina hráčů se v těch třech zápasech protočí. To je výhoda, že můžeme využít víc hráčů,” zakončil.

zdroj: uefa.com, sparta.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 169 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Brzdění motorem může být nejen výhodné, ale v některých případech také škodlivé pro váš vůz
ArmádníZpravodaj.cz
Plamenomet, nejděsivější zbraň světa a noční můra všech vojáků. Nikdo nechce takto zemřít
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí