Kouč Slovácka Martin Svědík přivítal výrazné posily. Cílem je vyždímat maximum, přiznal

                   

Po osmnácti letech se boj o evropské poháry vrací do Uherského Hradiště. Svěřenci Martina Svědíka skončili v loňské sezóně překvapivě na páté příčce před Viktorií Plzeň nebo Slovanem Liberec a čeká je druhé předkolo Evropské konferenční ligy.
Právě proto přicházejí na stadion Miroslava Valenty čerstvé posily z Baníku Ostrava. Na Slovácko po dvou letech opět míří třiadvacetiletý útočník Ondřej Šašinka, který podepsal smlouvu o ročním hostování s možnou opcí. Působiště mění i odchovanec ostravského celku Daniel Holzer, který dříve působil v pražské Spartě nebo v barvách Zlína a nyní bude patřit mezi kmenové hráče Slovácka. Podle Svědíka bylo důležité zejména to, že oba pod ním dříve působili.

iZdroj fotografie: Pexels

Zásadní bylo, že oba hráče znám. Ondra Šašinka tady působil, takže ho znají v klubu, kluci i realizační tým,“ prohlásil na adresu mládežnického reprezentanta, který se v české nejvyšší soutěži zatím prosadil desetkrát, z toho polovinu branek vstřelil právě při svém působení na Slovácku.

Dana Holzera pak znám z doby, kdy jsem působil v Baníku. U obou hráčů jsou stejné jmenovatele, kdy v minulosti prokazovali svůj potenciál a my se budeme u obou hráčů snažit, aby se vrátily na ty výkony, kterými se v minulosti prezentovali. Náš úkol je tedy jasný, vyždímat z hráčů maximum,“ dodává pro klubový web Svědík, který dříve působil jak v ostravském Baníku, tak v Pardubicích nebo Mladé Boleslavi.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle šéf fotbalové sekce agentury Sport Invest Viktora Koláře o oba hráče klub usiloval dlouhodobě. „Daniel Holzer i Ondřej Šašinka mají za sebou plnohodnotnou sezonu v Baníku, oba si připsali 27 startů a Ondra navíc přidal další zápasy v dresu české jednadvacítky na evropském šampionátu. V pětadvaceti, respektive 23 letech se stále řadí mezi mladé hráče, v součtu však zároveň představují bezmála 300 startů v nejvyšší české soutěži,“ pokračuje.

„Oba ofenzivní hráči byli dlouhodobě v hledáčku Martina Svědíka a právě sportovní vize, atraktivní herní projev týmu a v neposlední řadě možnost startu v evropských pohárech byly pro jejich rozhodnutí zásadní. Oba budou pro Slovácko nepochybně přínosem, mohou týmu okamžitě pomoci,“ uvedl pro klubový web.

zdroj: fcslovacko.cz, transfermarkt.com, fcb.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 151 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Česká pošta začala používat elektrická auta pro rozvoz dopisů a balíčků. Výběr je ovšem poněkud bizarní
ArmádníZpravodaj.cz
Temná stránka armádní historie. Američané po vylodění v Normandii páchali brutální krutosti. Nejsou to takový svatoušci, jak je prezentováno
Události247.cz
Kam se odebrat při případném kolapsu civilizace? Studie jasně ukázala na jednu zemi
VědaŽivě.cz
Jaká byla šance, že jste se narodili právě vy a čemu můžete děkovat za váš život?