Kouč Slavie Trpišovský zuřil po vyloučení Oscara: Je to neřízená střela, vůbec to nechápu. Jaký dostane trest? - SportyŽivě

Kouč Slavie Trpišovský zuřil po vyloučení Oscara: Je to neřízená střela, vůbec to nechápu. Jaký dostane trest?

Zkrat. Tak se dá popsat jednání obránce pražské Slavie Oscara, který se po ostrém a agresivním zákroku nechal vyloučit v utkání proti ostravskému Baníku. Třiadvacetiletého liberijského reprezentanta chce potrestat i klub.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Slavia měla proti ostravskému Baníku v posledním ligovém utkání tohoto kalendářního roku nakročeno k dalšímu vítězství. Ještě po první půli vedla dvoubrankovým rozdílem, jenže vstup do druhého poločasu nezvládla. Nejprve ve 47. minutě inkasovala, o čtyři minuty se pak nechal po ostrém zákroku vyloučit záložník Oscar. Ten na zemi zasáhnul kopačkou do oblasti břicha domácího Jana Jurošku a sudí jej oprávněně poslal do sprch.
Právě tento moment pak ovlivnil zbytek utkání a je jedním z důvodu proč sešívaní mohou být rádi za to, že si z Ostravy vezou šťastný bod. „Vůbec to nechápu. On je v některých věcech neřízená střela, i ten první zákrok byl úplně zbytečný,“ prohlásil na adresu třiadvacetiletého obránce rozzuřený kouč Jindřich Trpišovský. „Ještě se to stane hned po tom, co se dělo o půli,“ pokračuje s tím, že upozorňoval Oscara na to, že již obdržel žlutou kartu.


iZdroj fotografie: Reuters

Kdyby dostal dvě za sebou v prvním poločase… My ale jiné krajní beky nemáme, na druhou půli jsme prohazovali i Alexe s Masem, protože i Lukáš byl pod žlutou kartou,“ pokračuje. „Viděl jsem to už v reálu, tu Oscarovu reakci vůbec nechápu, jestli byl frustrovaný, že to byl faul na něj, nebo si myslel, že to byl faul na něj, nechápu to. Týmový hráč v týmovém sportu si něco takového nemůže dovolit v žádném zápase, kór v takhle těžkém a náročném jako v Ostravě,“ míní.

Určitě to budeme řešit, uvedl Trpišovský

Pětačtyřicetiletý stratég na lavičce sešívaných zároveň přiznal, že podobnou situaci za své angažmá ve Slavii ještě nemusel řešit. I proto zatím není jasné, jak klub nedisciplinovanost reprezentanta Libérie potrestá. „Ve Slavii jsem něco takového ještě neřešil, nikdy se nám to nestalo. Určitě to řešit budeme. Jedna věc je nějaký postih, vyhodit ho samozřejmě nemůžeme,“ pokračuje.


iZdroj fotografie: Reuters

Navíc se jednalo o přímou červenou kartu, takže zřejmě přijde nějaký trest. A tím se Oscar potrestal sám, protože bude absolvovat zimní přípravu bez možnosti nastoupit v prvních jarních zápasech,“ dodal na adresu liberijského reprezentanta Trpišovský. „Třeba se chytí někdo, kdo ho tam nepustí, to je první věc. Musím to ještě promyslet, ale Oscar si nadělil hezký dárek k Vánocům, to stoprocentně,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů
Události247.cz
„Brzy nám může chybět až deset tisíc učitelů,“ varuje šéf školských odborů František Dobšík. Malý růst učitelských platů vnímá jako podraz
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje