Kouč Slavie Trpišovský varuje před izraelským soupeřem. Kdo nastoupí na stoperu? – SportyŽivě

Kouč Slavie Trpišovský varuje před izraelským soupeřem. Kdo nastoupí na stoperu?

Pražskou Slavii trápí rozsáhlá marodka v defenzivních řadách, přesto sešívaní musí pro udržení nadějí na postup z první příčky Evropské konferenční příčky zdolat izraelské Makabi Haifa.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Po porážce sešívaných v nizozemském Feyenoordu bude úspěch proti úřadujícímu izraelskému šampionovi stěžejní. Přesto musí trenér červenobílých Jindřich Trpišovský řešit problémy s rozsáhlou marodkou v defenzivních řadách. „Odjeli v podstatě všichni hráči, kteří byli na soupisce a byli zdravotně způsobilí k zápasu nastoupit,“ prohlásil s tím, že oproti víkendovému ligovému utkání bude k dispozici i švédský stoper Aiham Ousou.
Připravený je i Ondra Lingr, který měl virózu, jsou to ale jediní dva hráči ve výpravě, kteří jsou oproti sobotnímu zápasu momentálně k dispozici,“ dodává s tím, že sešívaní nemají na stoperské pozici více možných variant než nasadit vracejícího se Ousoua nebo nasadit hráče nastupujícího na jiné pozici. „Pevně proto věříme, že Aiham zvládne celé utkání. Makal na tom čtrnáct dní, velkou zásluhu na jeho návratu má fyzio tým, který s ním dennodenně pracoval,“ míní.


iZdroj fotografie: Reuters

Jednadvacetiletého Švéda pak doplní ukrajinský reprezentant Taras Kačaraba. „Je uschopněný o čtrnáct dní dříve, než by měl nastoupit do zápasu,“ pokračuje Trpišovský a doplňuje, že možnými záložními variantami jsou krajní bek Alexander Bah nebo sedmnáctiletý defenzivní záložník Daniel Samek. „Z B-týmu je s námi ještě Kryštof Obadal, to je ale spíše krajní obránce,“ dodává.

Rozhodne naše efektivita, tuší Trpišovský

Izraelský soupeř podle Trpišovského nebude pro červenobílé snadným oříškem, rozhodnout by měla zejména hra v pokutovém území. „Myslím, že šance jsou ve čtvrtek vyrovnané, Maccabi má výhodu domácího prostředí. Bude to vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodne hra v pokutovém území a naše efektivita, stejně jako schopnost ubránit ofenzivní hráče Maccabi v naší šestnáctce,“ prohlásil na tiskové konferenci.


iZdroj fotografie: Reuters

Zápas bude speciální pro nigérijského útočníka Ubonga Ekpaie, který před pěti lety v izraelské metropoli krátce působil. „Těším se na ten zápas, možná potkám některé staré přátele. S týmem mám myslím dobrý vztah. Jsem šťastný, že tam pocestujeme, je to trošku jako můj domov. Věřím, že uděláme všechno, abychom zápas vyhráli,“ svěřil se pro klubový web.

Přesto šestadvacetiletý Ekpai, který dříve oblékal dres Zlína, Slovanu Liberec nebo Viktorie Plzeň, věří v úspěch sešívaných. „Myslím, že jsou kvalitní tým. Maccabi ale, dle mého názoru, nemá tolik zkušeností a tak dobré a zkušené hráče na evropské poháry, aby uhráli víc,“ dodal. Zápas začíná v 18:45 a přímým přenosem jej vysílá stanice Sport 1.

Zdroj: SK Slavia Praha, Transfermarkt, SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně