Kouč Slavie Trpišovský promluvil otevřeně o zranění Kačaraby i receptu na Bohemians – SportyŽivě

Kouč Slavie Trpišovský promluvil otevřeně o zranění Kačaraby i receptu na Bohemians

Válcují prvoligové stadiony, přesto vítězství v pražském Ďolíčku slavili naposledy před více než dvěma lety. Fotbalisty Slavie Praha čeká malé pražské derby proti Bohemians, na jejichž půdě se jim dlouhodobě nedaří. Navíc budou muset postrádat jednu z důležitých opor, utkání proti Unionu Berlín nedohrál stoper Taras Kačaraba.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

3. března 2019. Den, kdy sešívaní naposledy v Ďolíčku zvítězili. Od té doby si připsali pouze jednu porážku a jednu remízu, i proto kouč Jindřich Trpišovský varuje před sílou soupeře „Poslední dva zápasy na Bohemce se nám příliš nevydařily, naposledy jsme tam vyhráli před třemi lety. Bude důležité vyrovnat se s tím prostředím a pokud možno se pokusit dát první gól, nenechat se zatlačit,“ uvedl pro klubový web.
Zápasy v Ďolíčku se ve chvíli, kdy prohráváte, těžko dotahují a otáčí. Je to houževnatý, bojovný tým, hodně důrazný a zaměřený na defenzivu. V zápasech na Bohemce nepadá většinou moc gólů, musíte se tam vyrovnat s tvrdostí i osobními souboji, a hlavně být produktivní. Na obou stranách nebývá většinou moc šancí, takže produktivita hodně rozhoduje,“ míní pětačtyřicetiletý kouč, který zároveň bude muset počítat i s řadou absencí a rotovat sestavou.


iZdroj fotografie: Reuters

Sešívaní totiž mají za sebou čtvrteční premiéru v Evropské konferenční lize proti německému Unionu Berlín, po které musí postrádat například stopera Tarase Kačarabu. Ukrajinský reprezentant odnesl střet se spoluhráčem zlomeninou v obličeji. „Zranění Tarase je celkově hodně nepříjemné, protože jednak se dostal do národního týmu, druhak to pro nás nyní svým somatotypem byl klíčový hráč,“ ví Trpišovský podle kterého se navíc Kačaraba dostal do výjimečné formy.

„Bylo to vidět i proti Unionu, před tím nuceným odchodem nám zachránil v podstatě všechny standardní situace. Dostal se do skvělé formy, všem je nám jeho zranění moc líto, určitě ho to nějakou dobu bude ovlivňovat,“ tuší Trpišovský, který však bude muset postrádat i další klíčové hráče. „V kombinaci s tím, jaké máme problémy na stoperských postech, je to pro nás hodně nepříjemné,“ pokračuje pro klubový web.


iZdroj fotografie: Reuters

Ať už kvůli zraněním, nebo odchodu Zimiče (David Zima pozn. red.), mimo je navíc i Koli (Ondřej Kolář pozn. red.) a Mandy (Aleš Mandous pozn. red.) včera chytal také s určitým omezením, není stoprocentně zdravý. Bohužel nás to teď postihuje na těchhle dvou postech. Je nám to moc líto, protože Taras je v týmu strašně oblíbený, je pracovitý, týmový a má v sobě soubojovost, kterou teď na Bohemce budeme potřebovat,“ zakončil.

Utkání začíná v 19:00 a přímým přenosem jej vysílá O2 TV Sport.

Zdroj: slavia.cz, fortunaliga.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 88 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit