Kouč Slavie Trpišovský promluvil o svém bývalém svěřenci Stochovi. Nebyl jsem rád, že jde na hřiště, přiznal

Velký návrat do Edenu zažil slovenský záložník Miroslav Stoch, který nyní hájí barvy Slovanu Liberec. Po pouhých pěti minutách na hřišti proti pražské Slavii dokázal snížit. Branku, která korigovala výsledek 3:1, však neslavil.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Zápas pražské Slavie a Slovanu Liberec nebyl peprným jen pro trenéra Jindřicha Trpišovského, který U Nisy dříve působil. Za oba celky nastupoval jak současný záložník sešívaných Jakub Hromada, tak slovenský středopolař Miroslav Stoch. Ten působil za červenobílé v letech 2017 a 2019, z toho rok a půl právě pod trenérem Trpišovským. Nyní však obléknul dres severočeského celku.

A návrat do Edenu se mu povedl náramně. Domácí šli krátce před poločasovým hvizdem do vedení zásluhou Alexandra Baha, v 67. minutě pak zvyšoval na rozdíl dvou branek Jan Kuchta. O minutu později se na hřišti objevil právě jednatřicetiletý Slovák a po chvíli se mohl radovat. „Pro mě je to skvělý hráč, upřímně jsem nebyl rád, že jde na hřiště. Věděl jsem, že bude nebezpečný, což posléze potvrdil. Na českou ligu je to nadstandardní hráč,“ prohlásil po zápase Trpišovský.

iZdroj fotografie: Reuters

Po prostrčení Filipa Havelky totiž zmátl svým pohybem domácí obránce a tvrdou přízemní ranou zaskočil brankáře Ondřeje Koláře. Po gólu ukázal svou loajalitu k příznivcům sešívaných, kteří na něj dodnes vzpomínají, a svou premiérovou branku po návratu neslavil. A nemohl slavit ani po závěrečném hvizdu, Slavia totiž dokázala totiž opět odskočit na rozdíl dvou branek zásluhou Petera Olayinky.

Červenobílí tak zvládli náročné utkání a na vedoucí Viktorii Plzeň ztrácí pouhé dva body. Naopak Liberec podruhé za sebou poznal hořkost porážky a čeká jej náročný boj o udržení. Kouč Trpišovský přesto věří, že se svěřencům Luboše Kozla i se Stochem v sestavě podaří udržet v nejvyšší soutěži.

Miňo je dobrý hráč, před dvěma lety jsme se s ním bohužel museli rozloučit. Několikrát jsme koketovali s jeho návratem, bohužel to ale nikdy nevyšlo. Jak jsem říkal před zápasem, je to skvělý hráč, dlouho tu nebyl záložník, který by v sezoně udělal přes dvacet bodů, což se Miňovi v mistrovské sezoně podařilo,“ komentoval Stochovo vystoupení trenér Jindřich Trpišovký.

Zdroj: SK Slavia Praha