Kouč Slavie Trpišovský promluvil o premiéře Aleše Mandouse. Čekání na šanci bylo dlouhé, přiznal sám brankář

Déle než tři měsíce čekal za stálou jedničkou pražské Slavie Ondřejem Kolářem na svou šanci. Devětadvacetiletý brankář Aleš Mandous se postavil mezi tři tyče až ve včerejším utkání proti Slovácku a brilantním výkonem se výrazně podepsal pod zisk tří bodů.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Zatímco jeho soupeř mezi třemi tyčemi Ondřej Kolář byl v uplynulých týdnech kritizován za svou laxnost a chyby, Aleš Mandous se poprvé po přestupu z olomoucké Sigmy ukázal v Edenu v dobrém světle. Proti Slovácku několikrát jistými zákroky zachránil sešívané od ztráty, inkasoval jen jednou a po utkání jej chválil domácí střelec Stanislav Tecl i trenér Jindřich Trpišovský.

To rozhodující, co musel chytit, chytil. Klobouk dolů před ním,“ řekl Tecl o nové akvizici v bráně. „Aleš chytal skvěle. Působil hodně jistě, bylo vidět, že má hodně za sebou. Dlouho na to čekal, ale to mu možná prospělo. Připojil se k nám později až před začátkem ligy. První start a vstup do angažmá je pro brankáře hodně důležitý. Možná to pro něj byla výhoda, že se víc sžil s prostředím a herním stylem,“ dodal Trpišovský, který neskrýval z debutu širšího člena reprezentačního kádru nadšení.

iZdroj fotografie: Reuters

„Jsem z něj nadšený, předvedl skvělé zákroky a působil hodně jistě, hrál i dobře nohama. Jsem nadšený z toho výkonu. Na videu si určitě ukážeme něco, co se dalo vyřešit lépe, ale myslím si, že byl zaslouženě muž utkání. Byl to náš nejlepší hráč,“ dodal. Je tak otázkou, zda se i po zranění vrátí do brány stálá jednička v podobě Ondřeje Koláře. Jak sám Mandous po utkání pro klubový web přiznal čekání na šanci bylo dlouhé.

Bylo to dlouhé, naposledy jsem chytal asi tři měsíce zpátky, ještě před EURO, takže jsem se na to připravoval hodně. Trenéři mi říkali, že mě chtějí dát do zápasu, až budu připravený. Myslím si, že se to povedlo. Jsme všichni rádi, že jsme vyhráli,“ prohlásil. „Škoda, že jsme ke konci dostali gól, mohlo to být veselejší. Ale já jsem moc rád za to, že jsem mohl nastoupit a pomoct klukům k vítěznému zápasu,“ dodal s tím, že roli dvojky týmu respektuje.

Samozřejmě Koli (Ondřej Kolář pozn. red.) je jednička, to všichni ví. S tím nemám sebemenší problém. Koli tady odvedl kus práce, vychytal tu několik titulů. My máme skvělý vztah, uvidíme, co trenéři vymyslí,“ míní a doplňuje, že si užil také podporu fanoušků. „To je úžasný pocit, když za sebou máte takový kotel, nejlepší fanoušky v lize. Nejenom Tribuna Sever, ale všichni, co byli na stadionu, tak fandili. Je to úžasný pocit chytat ve Slavii.“

Zdroj: slavia.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“