Kouč Slavie Trpišovský promluvil o marodce. Kdy očekává návrat Bořila, Hovorky, Kúdely a Provoda? – SportyŽivě

Kouč Slavie Trpišovský promluvil o marodce. Kdy očekává návrat Bořila, Hovorky, Kúdely a Provoda?

Kouč pražské Slavie Jindřich Trpišovský se vyjádřil k návratu důležitých opor červenobílého mužstva.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Marodka. Pražská Slavia zažil po déle než třech letech doslova kalamitu a trenérský štáb se musel vyrovnávat s řadou zdravotních problémů důležitých hráčů. Podle trenéra Jindřicha Trpišovského se však dá v nadcházejících jednotkách týdnů očekávat návrat stěžejních opor mužstva. Nejblíže návratu je třicetiletý kapitán mužstva Jan Bořil, který podstoupil operaci poškozené chrupavky kolenního kloubu.
Podstupuje konzervativní léčbu, uvidíme, jak zabere. Teď momentálně je tam šance, že by ještě mohl zasáhnout do jarní části,“ prohlásil Trpišovský v rozhovoru pro AREA114. Naopak na dvojici zkušených stoperů si budou muset fanoušci sešívaných ještě počkat. „Myslím si, že David Hovorka začne naplno s trénovat týmem až od ledna. Připravovat se bude od konce podzimu, ale do plné zátěže půjde až 4. ledna,“ dodal.


iZdroj fotografie: Reuters

Dlouhodobé zdravotní problémy trápí také čtyřiatřicetiletého stopera Ondřeje Kúdelu. „U něj je tam zlepšení, ale je to opakované těžké svalové zranění a na podzim určitě nebude k dispozici. Stejně jako David Hovorka by se měl naplno připojit k týmu od 4. ledna, kdy startuje zimní příprava,“ uvedl Trpišovský, podle kterého se prodlužuje absence Lukáše Provoda, který si ještě před EUREM přetrhl zkřížený vaz.

Lukáš Provod začne od ledna také trénovat s týmem, ale plnohodnotná zátěž jej čeká až začátkem nebo v polovině února,“ míní Trpišovský, podle kterého je hlavní příčinou marodky nahuštěný program posledních let. „Podobný program máme třetím rokem. Dva a půl roku jsme ani při té obrovské zátěži neměli problémy, ale letošní léto bylo vinou evropského šampionátu a začátku české ligy extrémní,“ zhodnocuje.


iZdroj fotografie: Reuters

Moc se to nevnímá, ale česká liga začíná jako jedna z prvních v Evropě a končí jako jedna z posledních. Třeba maďarský Ferencváros, nás soupeř v kvalifikaci o Ligu mistrů, končil v lize o 22 dní dříve než my,“ pokračuje a nabitý program demonstruje také na bývalých hráčích Slavie, kteří nyní oblékají dres anglického West Hamu United. „Souček s Coufalem se po EURU vraceli do Anglie a měli přes 20 dní volno,“ míní.

Souček? Říkal mi, že se cítil nejhůř v kariéře

Hráči u nás měli volno jen devět nebo deset dní a pak se měli připravovat na utkání kvalifikace o Ligu mistrů. Když jsem mluvil s Tomášem, tak ten nastoupil do přípravného utkání proti Atalantě ve stejný čas, kdy my jsme bojovali s Ferencvárosem a říkal mi, že se cítil nejhůř ve své kariéře,“ doplňuje. „Pokud se vám celá příprava má místo sedmi týdnů smrsknout do tří, tak to prostě nejde. To jsou ty věci, které nás dohnaly,“ zakončil.

Zdroj: AREA 114

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně