Kouč Slavie Trpišovský před Haifou promluvil o zdravotním stavu týmu. Nasadí Holeše? – SportyŽivě

Kouč Slavie Trpišovský před Haifou promluvil o zdravotním stavu týmu. Nasadí Holeše?

Pražskou Slavii čeká stěžejní zápas Evropské konferenční ligy proti izraelskému Makabi Hafia, který výrazně napoví o šancích sešívaných na postup do jarní části soutěže.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Sešívaní mají za sebou bojovný ligový šlágr proti plzeňské Viktorii, přesto se nyní musí soustředit na důležité utkání Evropské konferenční ligy. Pokud by Slavia v Edenu proti izraelskému Makabi Haifa neuspěla její šance na postup ze základní skupiny by byly jen minimální. Přesto kouč Jindřich Trpišovský nemůže počítat s nasazením kompletní sestavy a proto chystá změny.
Změny tam určitě budou, ať už vynucené nebo nevynucené. Budou tam nějaké absence. Kvůli zdravotnímu stavu to teď vypadá na dva hráče, kteří byli v nominaci na utkání s Plzní a taky Kuba Hromada, který není na soupisce,“ nastínil obecně s tím, že by červenobílé mohl doplnit jeden nebo dva z dlouhodobě zraněných hráčů. „Existuje tam ještě šance na jednoho dva hráče, kteří nehráli v nedělním zápase,“ prohlásil neurčitě na tiskové konferenci.


iZdroj fotografie: Reuters

Trpišovský zároveň doufá, že bude moct využít kvalit reprezentačního záložníka Tomáše Holeše. „Pevně doufám, že v nominaci bude, i když asi určitě ne od začátku zápasu. Ale bude v nominaci, protože už trénuje s týmem. Byli bychom rádi, kdyby byl připravený na podstatnou část druhého poločasu,“ pokračuje. „U absencí bychom to nechtěli konkretizovat, protože se to může ještě změnit a nechceme pomáhat soupeři v přípravě na utkání,“ dodal.

Chceme se rehabilitovat, prohlásil Trpišovský

Přesto pětačtyřicetiletý kouč věří, že sešívaní domácí zápas zvládnou. „Těšíme se hodně, protože hrajeme doma a chtěli bychom odčinit výsledek z Haify i ten výkon v obranné fázi, který nebyl dostatečný na utkání evropské úrovně. Na druhé straně bychom chtěli využít šance, které jsme si tam vytvořili a bohužel neproměnili. Cítíme to tak, že hrajeme doma a chtěli bychom se rehabilitovat jak výsledkově, tak výkonnostně,“ zakončil.

Utkání, hrané v pražském Edenu, je na programu od 21:00 a přímým přenosem jej vysílá stanice Sport 1.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (78%) 250 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy