Kouč Slavie Trpišovský po postupu promluvil o koeficientu. Koho by si přál jako soupeře do boje o play-off?

Pražská Slavia bude hrát evropské poháry i na jaře. Utkání proti německému Unionu Berlín zvládla a v polovině února ji čeká účast v předkole play-off Evropské konferenční ligy.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Sešívaným stačilo proti německému Unionu Berlín remizovat, přesto svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského museli hájit výsledek 1:1 do posledních vteřin zápasu. Přesto kýžený bod získali a v únoru se utkají o osmifinále play-off Evropské konferenční ligy s jedním z celků, který se v Evropské lize umístil na třetí příčce. Sám kouč Trpišovský přiznává, že by rád bojoval o postup dále s týmem z Turecka.

Chtěl bych Fenerbahce, pokud budou lidi kvůli atmosféře. Já si vždycky přeju týmy, kde jsme ještě nebyli, protože to rád poznávám a ve Fenerbahce vytvářejí lidi neskutečnou kulisu,“ prohlásil na tiskové konferenci. Sešívaní zároveň postoupili do jarní fáze evropských pohárů potřetí v průběhu čtyř sezón, přesto byl podle Trpišovského letošní ročník výrazně odlišný od minulých let.

iZdroj fotografie: Reuters

Hodně jsme se o tom bavili s klukama, že tahle skupina byla možná těžší než v ostatních soutěžích, které jsme hráli. Abychom postoupili, tak jsme za sebou museli nechat tým, který hraje na špičce Bundesligy. Feyenoord byl skvělý tým,“ dodal s tím, že Slavia navíc oproti loňskému ročníku vybojovala postup až v posledním kole. „Byla to strašně těžká skupina. Strašně si toho vážím,“ pokračuje.

Pomůže to i koeficientu, věří

Teď v emocích po zápase bych chtěl říct, že to byl asi nejtěžší postup, ale nevybavím si v hlavě ty zápasy, které tam byly předtím,“ míní. Pětačtyřicetiletý stratég je zároveň rád, že postup do jarní fáze pomůže i českému koeficientu. „Postoupila i Sparta, takže jsme získali nějaké body. Jsou dva týmy v jarní části, což je důležité pro ten koeficient a pro nás pro všechny,“ uvedl.

iZdroj fotografie: Reuters

Máme víc soutěží než ligu a v zimě se pak líp připravuje, když víte, že hrajete ještě Evropu. Bylo to pro nás strašně důležité,“ doplňuje s tím, že postup je vzpruhou po náročném létě. „Přes léto jsme si prošli nějakými problémy, Ferencvárosem, Legií a Haifou. Chtěli jsme se za to rehabilitovat a zanechat za sebou stopu v Evropě, takže jsme rádi, že pokračujeme,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“