Kouč Slavie Trpišovský po postupu promluvil o koeficientu. Koho by si přál jako soupeře do boje o play-off? - SportyŽivě

Kouč Slavie Trpišovský po postupu promluvil o koeficientu. Koho by si přál jako soupeře do boje o play-off?

Pražská Slavia bude hrát evropské poháry i na jaře. Utkání proti německému Unionu Berlín zvládla a v polovině února ji čeká účast v předkole play-off Evropské konferenční ligy.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Sešívaným stačilo proti německému Unionu Berlín remizovat, přesto svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského museli hájit výsledek 1:1 do posledních vteřin zápasu. Přesto kýžený bod získali a v únoru se utkají o osmifinále play-off Evropské konferenční ligy s jedním z celků, který se v Evropské lize umístil na třetí příčce. Sám kouč Trpišovský přiznává, že by rád bojoval o postup dále s týmem z Turecka.
Chtěl bych Fenerbahce, pokud budou lidi kvůli atmosféře. Já si vždycky přeju týmy, kde jsme ještě nebyli, protože to rád poznávám a ve Fenerbahce vytvářejí lidi neskutečnou kulisu,“ prohlásil na tiskové konferenci. Sešívaní zároveň postoupili do jarní fáze evropských pohárů potřetí v průběhu čtyř sezón, přesto byl podle Trpišovského letošní ročník výrazně odlišný od minulých let.


iZdroj fotografie: Reuters

Hodně jsme se o tom bavili s klukama, že tahle skupina byla možná těžší než v ostatních soutěžích, které jsme hráli. Abychom postoupili, tak jsme za sebou museli nechat tým, který hraje na špičce Bundesligy. Feyenoord byl skvělý tým,“ dodal s tím, že Slavia navíc oproti loňskému ročníku vybojovala postup až v posledním kole. „Byla to strašně těžká skupina. Strašně si toho vážím,“ pokračuje.

Pomůže to i koeficientu, věří

Teď v emocích po zápase bych chtěl říct, že to byl asi nejtěžší postup, ale nevybavím si v hlavě ty zápasy, které tam byly předtím,“ míní. Pětačtyřicetiletý stratég je zároveň rád, že postup do jarní fáze pomůže i českému koeficientu. „Postoupila i Sparta, takže jsme získali nějaké body. Jsou dva týmy v jarní části, což je důležité pro ten koeficient a pro nás pro všechny,“ uvedl.


iZdroj fotografie: Reuters

Máme víc soutěží než ligu a v zimě se pak líp připravuje, když víte, že hrajete ještě Evropu. Bylo to pro nás strašně důležité,“ doplňuje s tím, že postup je vzpruhou po náročném létě. „Přes léto jsme si prošli nějakými problémy, Ferencvárosem, Legií a Haifou. Chtěli jsme se za to rehabilitovat a zanechat za sebou stopu v Evropě, takže jsme rádi, že pokračujeme,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů
Události247.cz
„Brzy nám může chybět až deset tisíc učitelů,“ varuje šéf školských odborů František Dobšík. Malý růst učitelských platů vnímá jako podraz
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje