Kouč Slavie Trpišovský po Liberci promluvil o výkonech Krmenčíka. Musí přidat, zdůraznil

Dva největší rivalové v boji o post hrotového útočníka úřadujícího mistra Jan Kuchta a Michael Krmenčík nastoupili poprvé bok po boku v základní sestavě. Proti Slovanu Liberec společně zařídili vítěznou branku a pomohli k vítězství pražské Slavie 3:1.

i Zdroj fotografie: Reuters

Sešívaní šli do vedení krátce před půlí po trefě Alexandra Baha, rozhodující brankou však nakonec byla kombinace Michaela Krmenčíka a Jana Kuchty. První jmenovaný získal míč na pravé straně hřiště a přesnou kolmicí nabídnul nabíhajícímu Kuchtovi šestou branku v ligovém ročníku. O chvíli později pak snížil liberecký Stoch, konečné dvoubrankové vedení pak získal na stranu červenobílých po přihrávce Kuchty Olayinka.

Přesto kouč pražské Slavie Jindřich Trpišovský po utkání přiznal, že od pětadvacetiletého kanonýra i osmadvacetiletého střelce čekal zejména v první půli lepší výkon. „Myslel jsem si, že budeme nebezpečnější, hlavně v první půli. Kuchta se na postu desítky trochu hledal, ztratil několik míčů. Michal ale naznačil svoje přednosti v soubojích, udržel nahoře několik míčů,“ hodnotil na tiskové konferenci.

izdroj fotografie: Reuters

Postupně se to zlepšilo, v druhé půli z toho vyústil gól i některé další šance,“ dodal Trpišovský s tím, že pro Kuchtu je působení pod hrotem velkou změnou. „Je něco jiného dohrávat na desítce zápas, než tam hrát o začátku do plné a odpočaté obrany. Varianta to ale určitě je i do budoucna, oba se postupně zlepšili, dalo nám to jiné ingredience, dva silové hráče, musíme si na to ale trochu zvyknout,“ dodává.

Celkově byl ale v problém v tom, že jsme se nedokázali prosadit přes defenzivní hráče, ať už jeden na jednoho, nebo tandemově. Krmenčík i Kuchta potřebují servis hlavně ze stran, který přišel až v druhé půli,“ míní Trpišovský, který jedním dechem dodává, že od osmadvacetiletého reprezentanta, který v Edenu hostuje z belgických Brugg stále očekává další zlepšení výkonů. „S oběma jsme spokojený, hlavně od Krmenčíka to byl slibný výkon, i když ještě musí přidat, měli jsme si v první půli vytvořit větší tlak,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha