Kouč Slavie Trpišovský otevřeně promluvil o přestupech. Dorazí do Edenu další posila?

Pět posil zatím v zimním přestupovém období získala pražská Slavia, naopak čtveřice hráčů Eden opustila. Kouč Jindřich Trpišovský nyní promluvil o dalších možných příchodech a odchodech.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Yira Sor, Maksym Talověrov, Taras Kačaraba, Marek Icha a Filip Blecha. Pražská Slavia v tomto přestupovém období zatím přivedla pět nových tváří. Naopak sešívaný dres nebude nadále oblékat Jan Kuchta, který odešel do ruského Lokomotivu Moskva. Trojice hráčů ve složení Mohammed Tijani, Ubong Ekpai a Marek Icha pak zamířila na půlroční hostování. Podle kouče Slavie Jindřicha Trpišovského se však dají očekávat další pohyby

Teď máme dva dny volno a určitě dojde k nějakému pohybu,“ prohlásil v rozhovoru pro klubový web. „Řekli jsme si nějaká jména, které bychom uvolnili, protože doufáme, že během zhruba měsíce se k nám připojí Lukáš Provod, David Hovorka a Ondra Kúdela,“ doplňuje s tím, že klub chce uvolnit mladší hráče na hostování tak, aby mohli sbírat herní zkušenosti.

iZdroj fotografie: Reuters

Teď je to hlavně o těch mladších hráčích, kterým nechceme zavřít cestu do klubů, které o ně projevili zájem třeba v lize,“ pokračuje. „Spíš jde o to je uvolnit včas do klubů, které o ně mají zájem, protože za dva týdny začíná liga. Je tam seznam nějakých jmen, kteří nás nejspíš opustí,“ míní Trpišovský, podle kterého budou nejbližší jednání o odchodech probíhat během nadcházejících tří dnů.

Příchody? Uvidíme, zda někdo odejde, prohlásil

Třeba u Filipa Prebsla, který vypadal v kempu velice dobře, je to jedna z variant, u kterých zvažujeme, že by byl lídrem týmu ve Vlašimi, nebo by se posunul do ligového týmu,“ doplňuje Trpišovský s tím, že cílem Slavie je, aby měl osmnáctiletý talent garantovanou herní zátěž. Naopak co se týče možných příchodů není aktuálně blízko žádný přestup. „Já si myslím, že to bude záležet na tom, pokud budou otevřená okna směrem ven,“ tuší.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Pokud by hráč odcházel z kádru ven, tak bychom třeba nějaký příchod zvažovali. Ale říkám, Lukáš Provod je blízko návratu, chtěli bychom, aby se připojil k týmu v půlce února, v půlce března aby se zapojit do zápasů. Máme ale v hlavě i různé karantény a covid, takže na začátku bude kádr širší. Teď ale není nic aktuální ohledně odchodů nebo příchodů,“ zakončil čtyřiapadesátiletý kouč pro klubový web.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní