Kouč Slavie Trpišovský otevřeně promluvil o budoucnosti Michaela Krmenčíka v Edenu

Trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský otevřeně promluvil o setrvání kanonýra a kmenového hráče belgických Brugg Michaela Krmenčíka v Edenu.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Utkání proti Slovácku a Fenerbahce strávil jen na lavičce náhradníků a do hry nezasáhl, nedělní vršovické derby proti pražským Bohemians pak sledoval jen z obrazovky televize. Osmadvacetiletý útočník pražské Slavie Michael Krmenčík zažívá herní krizi a na ligovou trefu čeká od začátku listopadu. Také proto požádal vedení klubu o možnost odehrát utkání za třetiligový B-tým.

Požádal nás po zápase, kdy dvakrát nehrál, že chce jít hrát,“ prohlásil na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský podle kterého Krmenčík odehrál sobotní přípravné utkání rezervy sešívaných proti Jablonci B i přes nepříznivý zdravotní stav. „Jeho rozpoložení ukazuje fakt, že když se v sobotu probudil, nebylo mu vůbec dobře, ale protože to slíbil, odehrál sobotní zápas i s teplotou,“ pokračuje na adresu dlouholetého reprezentanta, který v utkání vstřelil dvě branky.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Posléze měl podle Trpišovského Krmenčík opět začínat na lavičce náhradníků, vinou zdravotního stavu však nebyl schopen nastoupit. „Byli jsme domluvení, že odehraje zápas za B-tým a v neděli půjde na lavici, což kvůli zdravotnímu stavu bohužel nebylo možné. V sobotu večer dostal teploty a zůstal doma,“ dodává s tím, že oceňuje gesto bývalého hráče plzeňské Viktorie, Baníku Ostrava nebo PAOKu Soluň.

Nemohl večer ani mluvit do telefonu, přiznává Trpišovský

Jeho rozhodnutí jít hrát se mi líbí, ví, že to musí zlomit a sebe i nás přesvědčit. Vnímám to jako pozitivní krok, chtěl tam jít sám od sebe a odehrál devadesát minut, i když pak večer nemohl ani mluvit do telefonu,“ pokračuje zkušený stratég podle kterého kmenový hráč belgických Brugg ví, že pro setrvání v Edenu musí ve svých výkonech přidat. „Je to pozitivní signál, ví, že musí přidat ve výkonnosti, a tohle je jeden ze základních kroků,“ míní.

iZdroj fotografie: Reuters

Teď se potřebuje dát dohromady, vyléčit a připojit se k nám,“ doplňuje pětačtyřicetiletý kouč podle něhož ještě Krmenčík šanci prosadit se do sestavy dostane. „Je to hráč našeho kádru, a když bude mít patřičnou výkonnost, na hřiště se dostane,“ zakončil na tiskové konferenci po vítězném utkání proti Bohemians.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články