Kouč Frank Lampard prozradil svůj recept na to, jak dostat Chelsea zpět do čela

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ještě před dvěma měsíci byli jasným aspirantem na mistrovský titul. Série nepovedených výsledků však londýnskou Chelsea srazila na kolena a ta je aktuálně až devátá a na čelo ztrácí propastných jedenáct bodů. Kouč Frank Lampard se na tiskové konferenci vyjádřil jak přístupu hráčů a receptu, jak zlepšit hru, tak ke kritice mužstva z řad expertů, že současná Chelsea nemá herní tvář.

„Je to zajímavé, protože když hrajete dobrý fotbal a vyhráváte, vaše identita na hřišti je velmi jasná a je to něco, co byste mohli řvát ze střech. Ale když nehrajete dobře, lidé o vás neustále pochybují, říkají, že mužstvo nemá vlastní tvář – a obzvláště, když jste relativně nový manažer,“ prohlásil před utkáním FA Cupu na hřišti Lutonu.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Lampard prozradil i svůj recept na zlepšení. „Takže je důležité, abych byl já tím, kdo uklidní mužstvo a řekne mu, že věci, které jsme dělali dobře, tvář a identita týmů, kterou jsme měli při vítězstvích se pro nás nezměnila. Ale nyní se musíme dostat opět do toho bodu, protože jsme začali ztrácet některé základy naší hry,“ pokračuje.

Vzorem by podle dvaačtyřicetiletého kouče měl být i přístup hráčů Leicesteru, kterému naposledy Blues podlehli 0:2. „Myslím si, že je velmi důležitý i vztah hráčů a trenéra. Když jsem poslouchal Jamese Maddisona v rozhovoru po zápase Leicesteru a způsob jakým mluvil o Brendanu Rodgersovi, jde vidět, že pro něj má obdiv,“ přiznal. Zároveň zdůraznil jednu činnost, ve které klub ze Stamford Bridge zaostává.

Olivier Giroud (vpravo) v dresu Chelsea. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Zároveň musíme více běhat, protože pokud neběžíte, nehrajete. Pokud chceme znovu začít ukazovat herní tvář, to je způsob, jak začít. Od první minuty, kdy jsem přišel do tohoto klubu to bylo o tom, zda dokážeme být dobří a efektivní na míči i v běhu a jestli máme správnou energii týmu. To je první věc, kterou chci vidět i nyní, a je to něco, co jsme rozhodně začali ztrácet, o tom není pochyb,“ prohlásil.

„Samozřejmě chceme být úspěšní, takže když procházíme zápasy a nevyhráváme, dívám se na různá řešení a odpovědi, jak s nastalou situací bojovat. A totéž očekávám od svých hráčů na hřišti. Ale to není nic jako špatný tlak, to je naopak dobrý a důležitý tlak,“ zakončil bývalý dlouholetý obránce Blues. Chelsea má šanci na reparát již v dalším kole Premier League, ve kterém se ve středu utká proti Wolverhamptonu Wolves.