Kouč Chelsea Frank Lampard oslovil Petra Čecha. Má najít náhradu za Kepu

Trenér londýnské Chelsea Frank Lampard ztrácí trpělivost s výkony Kepy Arrizabalagy. Podle britského deníku The Telegraph dokonce požádal Petra Čecha, který v klubu působí jako technický a výkonnostní poradce, aby získal informace o možných nástupcích španělského golmana ještě před startem letošního přestupového okna. 

Zbytečné chyby, nekonzistentnost a nespolehlivost. Právě to jsou důvody, proč je brankář Kepa Arrazibalaga po restartu nejslabším článkem Blues. Kritika na jeho hlavu sílila i po prohraném utkání proti West Hamu United, kdy inkasoval třikrát, mimo jiné i po hlavičce Tomáše Součka. Přesto, že žádný z gólů nebyl jeho vyloženou chybou, jeho výkon byl značně nervózní a rozpačitý.

(zdroj: sport.yahoo.com)

Lampardova nespokojenost s děním mezi třemi tyčemi není nic nového. V lednu Kepa dokonce ztratil na čas post jedničky a vysedával jen na lavičce. Osmifinále Ligy Mistrů proti Bayernu i čtyři utkání Premier League tak odchytal veterán Wilfredo Caballero, který v září oslaví devětatřicáté narozeniny.

Britský deník zároveň naznačuje, že Čech bude mít i jinou klíčovou úlohu a to zhodnocování užšího výběru Lampardových posil. Bývalý golman Chelsea má prsty i v prvním letošním přestupu Blues. Při komunikaci s Timo Wernerem totiž sloužil jako tlumočník.

(zdroj: anglickaliga.com)

Arrazibalagu přivedl na Stamford Bridge Lampardův předchůdce Maurizio Sarri. Chelsea Atletiku Bilbao zaplatila rekordních 80 miliónů euro a Kepa se na čas stal nejhodnotnějším golmanem světa. V premiérové sezóně vychytal v 36 utkáních čtrnáct nul a i přes téměř dvě inkasované branky za zápas panovala s jeho výkony spokojenost. V letošním ročníku odchytal 30 utkání, čisté konto ale udržel jen sedmkrát.

Londýnská Chelsea stále drží čtvrté místo, zajišťující účast v základní skupině Ligy Mistrů. Po výhře 3:0 proti Watfordu ztrácí na třetí Leicester City jediný bod.