„Kořenové“ z Baníku Ostrava i nadále pokračují v aktivní kariéře

Legendární Milan Baroš a končit s kariérou profesionálního fotbalisty? To by dříve začaly z oblohy padat trakaře nebo auto plavat po vodě! Baník Ostrava zatím v letní přestupové pauze neoznámil žádnou výraznou posilu do svých řad, nicméně potěšil své fanoušky alespoň zprávou, že klubové ikony s tvářemi zmíněného Milana Baroše a také brankáře Jana Laštůvky pokračují! Oběma sice důchodový věk neodvratně klepe na dveře, ale stejně jako hokejista Jaromír Jágr se i oni snaží vnímat věk jen jako nedůležitou číslovku. Kolik je oběma těmto fotbalistům a jaké sportovní cesty mají za sebou?

Stařešinové ještě stále mají co nabídnout

Sportovní ředitel Baníku Ostrava a sám bývalý skvělý fotbalista Marek Jankulovski novinářům sdělil své pocity po podepsání nových jednoletých smluv s Barošem a Laštůvkou, kterým je momentálně shodně neuvěřitelných sedmatřicet let:

„Jsme velice rádi, že spolupráce s oběma hráči bude pokračovat. I v sedmatřiceti letech jsou pořád na hřišti nesmírně platní, díky jejich dlouhodobé vazbě na Baník jsou duší mužstva a přirozenými lídry týmu na hřišti. Nepochybujeme o tom, že Baníku i v dalším období odvedou skvělé služby.“

O perfektní práci na hřišti se v obou případech ani v nejmenším nepochybuje. Vždyť Jan Laštůvka je ještě stále jasnou jedničkou týmu, dodává klid na kopačky svých spoluhráčů a předvádí jeden kvalitní zákrok za druhým. Během své bohaté kariéry, kterou započal ve službách Karviné, se objevil v kádru hned několika zahraničních klubů.

Domov mu tvořily celky jako ukrajinský FK Šachtar Doněck, anglický Fulham FC, West Ham United, německá VfL Bochum nebo Dněpr Dněpopetrovsk. Na domácí scéně nejvýraznější stopu zanechal právě v kádru současného zaměstnavatele z Ostravy, kterému dohromady „slouží“ již dobrých šest let. Na kontě s ním má také jeden ligový titul a dva další přidal v ukrajinské nejvyšší soutěži.

Milan Baroš je stále fotbalistou s citem pro koncovku

Útočník Milan Baroš neměl v uplynulém ročníku dvakrát jednoduchou pozici. Trápilo jej zranění, kvůli němuž vynechal podstatnou porci zápasů. I tak si ale na pažbu dokázal připsat šest přesných zásahů do soupeřových sítí. Tento „ostravský Maradona“ patří mezi nejlepší české fotbalisty posledních let. Hrál za Liverpool FC, Aston Villu FC, Olympique Lyon, Portsmouth FC, Galatasaray SK, Antalyaspor a zájem o něj mělo i mnoho dalších významných evropských celků. V reprezentaci mu náleží druhé místo z hlediska počtu vstřelených gólů, před něj se dostal už jen nepřekonatelný Jan Koller.

Baník je jeho srdcovou záležitostí, někdy to s bojovností a emocemi na hřišti možná až přehání, ale zápalem pro hru strčí mnohé mladíky do kapsy. Ani on se do výsluhy zdaleka nechystá a pokud mu bude zdraví přát lépe než letos, může opět patřit mezi nejlepší střelce Fortuna ligy. Bude se v obou případech jednat o poslední rok mezi fotbalovou elitou České republiky? To se dá zatím těžko odhadnout, bude záležet na mnoha faktorech…

Foto: tr.redsearch.org