Konec spekulacím! De Light je oficiálně hráčem Juventusu Turín

i Foto: voetbalzone.nl
                   

Matthijs de Ligt byl na letním přestupovém trhu opravdu velice žádaným zbožím, který si mohl v podstatě vybírat. Sportovní novináři po celém světě si jej přehazovali jako horkou bramboru z jednoho klubu do druhého, nikdo se nemohl pořádně shodnout, k jakému přestupu má tento talent z Ajaxu Amsterdam blíž. Dohady nakonec ukončil sám de Ligt, když odletěl na zdravotní prohlídku do Itálie, kde okamžitě zamířil ke stadionu slavného Juventusu Turín. A světě, div se, během několika dní je všechno zpečetěno! Matthijs de Ligt je oficiálně novou posilou staré dámy, která má do dalšího ročníku opět jen ty nejvyšší možné ambice. Jak mladý obránce zapadá do konceptu?

Matthijs de Ligt rozhodně nebyl zadarmo, zaznamenal rekordní přestupovou částku

„Juventus oznamuje dohodu s Ajaxem o získání registračních práv na Matthijse de Ligta. Dohoda byla dosažena za 75 milionů eur (1,9 miliardy korun) splatných v pěti letech,  dodatečné náklady jsou 10,5 milionu eur (270 milionů korun).“

Těmito slovy italský velkoklub definitivně stvrdil všechny domněnky týkající se přesunu devatenáctiletého stopera Matthijse de Ligta do Juventusu, kde na pozici viceprezidenta klubu působí Pavel Nedvěd, jenž má na výběr nových posil zásadní vliv. Jednání proběhla skutečně bleskově, fotbalista přiletěl do Itálie ve středu, okamžitě absolvoval zdravotní prohlídku a hned ve čtvrtek ráno byla oznámena očekávaná dohoda obou celků. Výše přestupové částky je v rámci Serie A rekordní. Samozřejmě se ovšem bavíme pouze o obranných postech.

Pokud by vás zajímalo, co je míněno slovy „dodatečné náklady“, jistě si většina z vás dokáže odvodit, že se jedná o odměnu pro agenta Mina Raiolu, které se opět povedlo si pořádně namastit kapsy, ačkoli to na začátku léta vypadalo, že mu bude přestupové okénko vinou porušení pravidel zapovězeno. Nakonec je ale zase o více než deset milionů eur těžší.

Nizozemský šikula se zhlédl v italském stylu bránění

De Ligt je považován za jednoho z nejnadějnějších obránců současnosti. O jeho kvalitách svědčí i fakt, že v Ajaxu, kde dohromady strávil deset let, v minulé sezóně převzal roli kapitána. Nyní se takové pocty jistě nedočká, adeptů na pásku je totiž skutečně hodně. De Ligt se dále rozpovídal o italském fotbale, který je pověstný zejména precizní obrannou hrou, která nikde jinde ve světě nemá obdoby. Zároveň ještě předtím vyjádřil smutek nad odchodem z mateřského klubu, který bude mít navždy ve svém srdci. Jeho slova byla následující:

„Je smutné, že odcházím z Ajaxu. Strávil jsem v něm deset let v mládežnických týmech, pak tři roky v áčku, ale naneštěstí přišel čas udělat další krok dopředu. Vždycky fascinovalo italské umění obrany. Spousta hráčů měla za vzory někoho z Itálie: Maldini, Baresi, Nesta, Cannavaro, Scirea a mohl bych pokračovat. A já si způsob italského bránění zamiloval.“

O de Ligta se zajímala řada významných evropských celků v čele s PSG, Barcelonou či Manchesterem United. Proč se šikovný bek rozhodl jinak, je s ohledem na jeho poslední vyjádření poměrně jasné. Juventus navíc dál prahne po úspěchu v Lize mistrů, takže i ambice mohli být měřítkem, proč de Ligt zamířil právě do Itálie.

Foto: voetbalzone.nl

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články