Konec souboje s Krmenčíkem? Kouč Slavie Trpišovský promluvil o budoucnosti Jana Kuchty

Kanonýr je zpět. Čtyřiadvacetiletý útočník pražské Slavie Jan Kuchta třetí utkání po sobě skóroval a trenér Jindřich Trpišovský jej chválil i po utkání proti Hradci Králové, ve kterém se trefil dvakrát.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Sešívaní v létě nečekaně přivedli na hostování s opcí reprezentačního kanonýra Michaela Krmenčíka z belgických Brugg, proto se zdálo, že pozice Jana Kuchty v mužstvu může být ohrožena. Čtyřiadvacetiletý útočník však svými výkony Slavii táhne což dokázal i proti nováčkovi z Hradce Králové. Dvěma góly rozhodnul a připsal si již pátou branku v aktuálním ročníku.

Kuchovy výkony chválil po utkání také kouč Jindřich Trpišovský. „Honza je v první řadě zdravý, což je pro něj nejdůležitější faktor. Je to komplexní hráč, který potřebuje hrát ve velké intenzitě a ve velkém pohybu. Musí mít sílu na svůj způsob hry. Řekl bych, že se blíží optimu z loňské sezony,“ prohlásil pětačtyřicetiletý trenér, který doplnil, že Kuchta měl na úvod ročníku vleklé zdravotní potíže.

iZdroj fotografie: Reuters

Zdravotní problémy, které měl, byly vleklé, různě nám z toho vypadával, byl na infuzích a tak dále. Je v optimální psychické i fyzické pohodě, což spolu souvisí,“ věří Trpišovský podle něhož se čtyřiadvacetiletý kanonýr dostává do střelecké pohody, kterou předváděl v uplynulém ročníku. Tehdy nasázel patnáct branek a spolu s Adamem Hložkem se stal nejlepším střelcem sezóny.

Může hrát ten fotbal, který hraje. Mužstvo mu zase věří, od toho se to odvíjí. Byl zase odměněn za tvrdou práci, první gól byl jeho klasika. Odrazilo se to přímo k němu, ale byl tam, má pohyb a kapacitu, aby byl ve správných prostorech a dohrával to. Hraje velice dobře, je prospěšný pro naši hru,“ míní Trpišovský s tím, že aktuální pozice Kuchty je neotřesitelná.

Když odešel, tak jsme si trochu zvykali na jiný styl útočníka. Ukázal i sílu pod hrotem v minulých zápasech, což mu ještě víc vyhovuje, když hrajeme proti třem stoperům. Teď tam byl deset minut a hned se dostal do gólovky z druhé vlny. Je na dobré cestě, jak ho znám, tak má teď nejlepší rozpoložení. Teď je na nás a na něm, aby si ho zase udržel a pokračoval v tom, protože pak patří mezi nejlepší ligové hráče,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
V jakých autech se dá vyrazit na cesty a spát v nich? Běžné modely, které nejsou sice určené k nocování, ale hravě obstojí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Putinova chlouba se stala klíčovou kořistí Ukrajinců: zkoumáním získaného tanku T-90 mu teď do karet nahlédne i NATO a USA
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný