Konec přestupové ságy kolem Cristiana Ronalda. Portugalec už ví, kde bude nastupovat nadcházející půlrok

Portugalský reprezentant a držitel pěti Zlatých míčů pro nejlepšího fotbalistu světa Cristiano Ronaldo už má jasno, za jaký celek bude nastupovat v průběhu nadcházejících měsíců.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když sedmatřicetiletý útočník Cristiano Ronaldo oznámil před dvěma měsíci vedení Manchesteru United, že by rád klub opustil, strhla se vlna spekulací o jeho novém působišti. Klub z Old Trafford se totiž nedokázal kvalifikovat do Ligy mistrů a Portugalec toužil pokračovat v překonávání letitých rekordů mezi evropskou smetánkou. Variant možného odchodu proto bylo hned několik.

Nejpravděpodobnější z nich se podle informací Sky Sports zdálo Ronaldovo roční hostování s následným návratem do Manchesteru. Spekulovalo se zejména o zájmu londýnské Chelsea, španělského Atlética Madrid, italské Neapole, německého Bayernu Mnichov nebo francouzského Paris Saint-Germain. Postupně se však ukazovalo, že ani jeden z klubů nemá zájem riskantní přesun dotáhnout do zdárného konce.

iZdroj fotografie: Manchester United

Ve hře tak zůstal jen Ronaldův mateřský celek Sporting Lisabon, ale přesun do portugalské ligy by znamenal výrazný ústup ze současné záře reflektorů. Podle trenéra Manchesteru United Erika Ten Haga je nyní jasné, že pětinásobný držitel Zlatého míče stráví následující půlrok na Old Trafford. „Jsme na stejné vlně, jinak by v klubu nezůstával. Několikrát opakuji, že Ronaldo bude hrát i v nadcházejících týdnech za náš celek,“ uvedl pro Sky Sports.

Ten Hag: Je schopen zapadnout do každého stylu

Od začátku jsme s ním počítali ve svých plánech. Jsme šťastní, že se rozhodl setrvat a chceme společně v aktuálním ročníku uspět,“ doplnil Ten Hag. Nizozemec vyznává poctivý a náročný styl hry, proto bylo otazníkem, zda se striktně ofenzivní Ronaldo do jeho filozofie dokáže začlenit. „Na tréninku jde vidět, že zvládá způsob hry a požadavky, které na něj klademe,“ zhodnotil.

iZdroj fotografie: Manchester United FC

Zapadá do týmu, protože… nemusím vysvětlovat, že jde o skvělého hráče s velkými schopnosti. Je schopen zapadnout do každého stylu a do každého systému. Jsme na jedné lodi a on ví, jaké jsou na něj kladeny požadavky,“ zakončil Ten Hag. Přesto Ronaldo v aktuálním ročníku sbírá pouze závěrečné minuty. V posledních dvou utkáních odehrál celkem 27 minut, přesto se mohl těšit z výher proti Southamptonu a Liverpoolu.

Je správným rozhodnutím Ronalda setrvat na Old Trafford?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování