Konec po půlroce? Kasper Schmeichel se po odchodu z Leicesteru ukazuje ve špatném světle

Přicházel jako hvězda anglické Premier League, která Leicesteru vybojovala mistrovský titul. Přesto francouzské Nice zažívá s dánským brankářem Kasperem Schmeichelem zatím spíše trápení.

i Zdroj fotografie: OGC Nice
                   

Pomohl dostat Leicester City na vrchol anglické Premier League, kde odchytal více než čtyři stovky utkání. V létě se rozhodl pětatřicetiletý brankář Kasper Schmeichel dát svému letitému zaměstnavateli sbohem a zamířil do francouzské Ligue 1. S tamním Nice podepsal tříletou smlouvu a fanoušci se těšili na fantastické výkony dánského reprezentanta. Jenže klubu se zdaleka nedaří podle představ a zásluhu na tom údajně má také problematické chování známého brankáře.

Podle informací francouzského deníku L’Equipe dokonce vedení Nice zvažuje rozvázání smlouvy se Schmeichel již v lednu, tedy po necelém půlroce od jeho příchodu. A to i přesto, že Dán odchytal mezi třemi tyčemi převážnou většinu všech utkání svého celku. Brankář má údajně problémy s disciplínou, což dokazují zprávy serveru RMC Sport. Schmeichel údajně vykročil špatnou nohou již při svém příchodu na francouzskou riviéru, když dorazil na úvodní trénink s „velmi vysokým procentem tělesného tuku“.

iZdroj fotografie: OGC Nice

Dán prý pobouřil své spoluhráče pozdními příchody na setkání a schůzky, stejně jako nedodržováním nařízených odpočinkových dnů. Kritiku navíc sklidil také za počínání po úvodním kole Ligue 1, které strávil na lavičce náhradníků. Obešel trenéra Luciena Favreho a zamířil za majitelem klubu Jimem Ratcliffem, který apeloval na jeho nasazování. V nadcházejícím kole se tak již objevil v základní sestavě.

Vítězství v Evropě zařídilo až Slovácko

Celá situace je navíc pro Nice o to horší, že francouzský celek se v letošním ročníku nečekaně trápí. Mužstvo, ve kterém jsou také další bývalé hvězdy anglické Premier League v podobě Aarona Ramseyho, Nicolase Pepeho nebo Rosse Barkleyho, je až na třinácté příčce. V Evropské konferenční lize navíc nedokázalo zatím porazit ani 1. FC Koln, ani Partizan Bělehrad a první vítězství si připsalo až ve čtvrtek proti Slovácku po nešťastné chybě domácího brankáře.

K neúspěchům navíc přispívají také rozpačité výkony Schmeichela, které jsou zatím velmi nestabilní. Skvělý výkon proti Lille vystřídalo tragické vystoupení proti Monaku. Obdobně se prezentoval dánský brankář také proti Paris Saint-Germain, naopak v utkání s Ajacciem byl mužstvu oporou. Jeho budoucnost v Nice tak podle deníku L’Equipe zůstává nadále nejasná.

Mělo by se Nice Schmeichela zbavit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí