Konec noční můry Arsenalu. Mesut Özil v lednu na 90% odejde k nám, zní z velkoklubu

                   

Má jeden z nejvyšších platů v anglické Premier League, přesto mu fanoušci Gunners přezdívají v posledních měsících „maskot“. Německý záložník Mesut Özil v letošní sezóně neodehrál ani minutu, nevešel se ani na lavičku a jeho dny v Arsenalu jsou pod koučem Mikelem Artetou definitivně spečetěny. I proto by mohl kýžený přestup být výhodným pro obě strany.

„Moje pozice je jasná. Budu tady do posledního dne své smlovy a pro klub odvedu maximum. Já budu rozhodovat o tom, kdy půjdu, né jiní,“ řekl německý záložník jen několik měsíců poté, se co odmítl připojit ke svým spoluhráčům a nesouhlasil se snížením svého platu v době pandemie. Ten je přitom astronomický, bývalý německý reprezentant má podle webu sportac.com dostávat týdně 350 tisíc liber (10,2 miliónů korun), což je více, než Pierre-Emerick Aubameyang a Kieran Tierney dohromady.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

I proto se stal trnem v oku nejen fanoušků, ale kouče Mikela Artety, který jej od červnového přípravného utkání proti Brentfordu do sestavy nezařadil. Přesto, že ještě v srpnu Özil tvrdil, že z Arsenalu neodejde a do konce své smlouvy, která končí v létě, vytrvá, mohl by vábení jednoho z velkoklubů vyslyšet.

Zájem o něj totiž hlásí klub, kterému záložník tureckého původu od děvství fandí. Podle Murat Zorlu, člena představenstva tureckého Fenerbahce, je totiž angažování dvaatřicetiletého Mistra světa z roku 2014 více než pravděpodobné. „Zdroj, který je velmi úzce s klubem propojen mi oznámil, že Mesut Özil se pravděpodobně stane hráčem Fenerbahce během nadcházejícího přestupového období,“ uvedl. „Řekl bych, že na 90% bude za měsíc naším hráčem,“ dodal.

iZdroj fotografie: Pixabay
(zdroj fotografie: Pixabay)

Pomohl by tak jak Özilovi, který i přes enormní plat zdaleka nemůže být spokojen se svým herním vytížením – tak klubu, který může v lednu získat za cenu jeho platu cenné mladé talenty. I proto zpráva vyvolala na sociálních sítích vlnu pozitivních reakcí.

Dvaatřicetiletý Němec přišel do Arsenalu z Realu Madrid před sedmi lety, kdy za něj Arséne Wenger a spol. vysázeli 50 miliónů liber (1,4 miliardy korun). Özil však na své výkony v dresu Bílého baletu nenavázal a fanoušci mu dlouhodobě vyčítali zejména nekonzistentnost výkonů. Přesto patřil k hlavním tvářím zisku tří FA Cupů i Community Shieldu. Za Gunners odehrál celkově 254 utkání, ve kterých zaznamenal 44 branek a 77 asistencí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články