Konec v Manchesteru United po dvaceti letech! Nespokojenému záložníkovi došla trpělivost

Dres Manchesteru United obléká od devíti let. Postupně se z akademie probojoval do áčka a za Red Devils odehrál více než 230 zápasů. Vstřelil také hodně důležitých gólů a pomohl klubu ke čtyřem trofejím. Teď ale ofenzivní záložník na Old Trafford končí. Kam zamíří?

i Zdroj fotografie: Depositphotos

Rodák z Warringtonu zažívá hořké loučení. Zatímco Cavani, Mata, Matič a Jones, kteří po sezoně v United končí, nastoupili v posledním domácím zápase proti Brentfordu alespoň na pár minut, Jesse Lingard tuto příležitost nedostal. Při derniéře na Old Trafford zůstal jen na lavičce. Jeho bratr Louie to ostře odsoudil na sociálních sítích. „Jak víte, z rodinných důvodů moc netrénoval. Včera (v neděli) to byl první trénink. Poté mě opět požádal, abych mu dopřál nějaký čas doma,“ vysvětlil trenér Ralf Ragnick po vítězství United 3:0.

Skórovat ve finále? Lingardova specialita

Pracovitý ofenzivní záložník, který nastupoval i na hrotu, se výrazně podílel na všech čtyřech trofejích, které rudí ďáblové získali za posledních šest let. Gólem v prodloužení rozhodl finále FA Cupu v roce 2016 a trefil se i v boji o Community Shield a ve finále ligového poháru. Manchesteru United pomohl také k vítězství v Evropské lize. Díky tomu by měl být absolvent akademie hrdinou fanoušků, kteří ho tak neberou. The Athletic popsal složitý postoj příznivců k Lingardovi jako „někde mezi nemilovaný a aktivně neoblíbený“.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Druhou polovinu loňské sezony odehrál anglický reprezentant na hostování ve West Hamu, kde doslova zářil. V šestnácti zápasech dal devět gólů a připsal si také pět asistencí. Londýnský klub měl zájem, aby u kladivářů zůstal, Ole Gunnar Solskjaer to ale odmítl. Hráči měl údajně slíbit, že v letošní sezoně dostane mnohem více prostoru. Jenže Lingard se na hřiště dostal minimálně. Do prosincového příchodu Ralfa Ragnicka odehrál v Premier League dohromady jen 88 minut.

Do Tottenhamu nebo West Hamu? Zapomeň

Ani změna na lavičce Lingardovi nepomohla. V Ragnickově systému 4-2-2-2 mohl uplatit talent pro presink a držení míče, ale německý trenér brzy přešel na variantu 4-3-3, ve které dostali ve středu hřiště přednost Bruno Fernandes a Paul Pogba. V lednovém přestupovém okně Ralf Ragnick souhlasil s tím, že může Jesse Lingard odejít. Do Tottenhamu a West Hamu ho ale vedení nepustilo s tím, že nechce posilovat soupeře v boji o elitní čtyřku.

Zájem projevil i Newcastle, jenže na Old Trafford stanovili příliš vysokou cenu. Frustrovaný Lingard se následně nechal slyšet, že v Manchesteru nedostane šanci, ale možnost hrát Premier League za jiné kluby je mu znemožněna. Propast mezi hráčem a klubem narůstala.

Scholes: Jesse měl dostat šanci

„Klub s Jessem zacházel dost špatně a nespravedlivě. V jednu chvíli byl připraven podepsat smlouvu s Newcastlem a West Hamem, na konci uzávěrky přestupů mu ale bylo řečeno, že bude dostávat více minut (v United). To se ale nestalo. Zasloužil si šanci. Všichni jsme viděli, co dokázal ve West Hamu. Je to opravdu dobrý fotbalista a dokáže týmu přinést góly. I když tento tým (United) hraje tak špatně, ani nedostal šanci,“ cituje Paula Scholese The Athletic.

Kdo chce Lingarda? PSG, Juventus i AC Milán

Zklamaný Lingard vyloučil možnost, že by ho nový trenér Erik ten Hag přemluvil zůstat v United. Brzy odejde jako volný hráč. O budoucnost se bát nemusí. Kromě Newcastlu o něj podle anglického deníku Dailymail stojí i PSG, Juventus a AC Milán. A jednání se dvěma kluby mají být v pokročilé fázi. Cílem hráče je především pravidelně hrát a vybojovat si místo v anglické reprezentaci na mistrovství světa. V roce 2018 byl důležitým členem týmu, který na šampionátu postoupil do semifinále. Zahraje si i v Kataru?