Konec Koemana v Barceloně? Holandský kouč se vyjádřil ke spekulacím o příchodu trenérské hvězdy

                   

Jeho dvouletý kontrakt na Camp Nou sice končí až příští léto, španělská média přesto již spekulují o jeho nástupci. Holandský kouč a klubová legenda Barcelony v jedné osobě Ronald Koeman údajně ani přes zlepšené výkony v posledních měsících nemá své pokračování v katalánském velkoklubu jisté.

Podle deníku AS by mohl jeho situaci ovlivnit i nový prezident klubu Joan Laporta, který stále s Koemanem o jeho budoucnosti nemluvil.

„Ještě jsem nemluvil s prezidentem, protože máme na programu spoustu zápasů a zatím není oficiálně představený jako prezident,“ uvedl Koeman ještě před odvetným utkáním Ligy mistrů proti Paris Saint-Germain, které rozhodlo o tom, že katalánské mužstvo nebude v letošní vyřazovací části nejprestižnější klubové soutěže pokračovat. I to by podle deníku AS mohl být jeden z důvodů, proč by Koeman mohl Barcelonu opustit.

Nový prezident klubu Joan Laporta má navíc velké plány. Jak již dříve prohlásil, v klubu chce udržet argentinského útočníka Lionela Messiho a postavit kolem něj konkurenceschopné mužstvo, které opět bude vyhrávat cenné trofeje. „Víš, že nemůžeš odejít, Leo,“ vzkázal přes média šestinásobnému držiteli Zlatého míče před několika dny. V případě Koemanova odchodu se spekuluje zejména o současném trenérovi německého Lipska Julianu Nagelsmannovi.

Třiatřicetiletý Nagelsmann je spojován s přestupy do zvučných klubů takřka od začátku svého úspěšného působení v Hoffenheimu. Podle španělského deníku má o německého trenéra z dlouhodobého hlediska zájem jak Bayern Mnichov, tak Barcelona. Jak však sám německý kouč prozradil, bylo by neuctivé komentovat spekulace. „Všechno to jsou skvělí trenéři velkých klubů a stejně jako já mají své smlouvy. Spekulace mě sice neobtěžují, ale ani mě to netěší,“ prohlásil.

iZdroj fotografie: Reuters
(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Na jeho slova reagoval i sám Koeman, který zdůraznil, že na podobné dotazy nebude odpovídat. „Je to velmi dobrá reakce, ale nehodlám odpovídat na dotazy, týkající se hráčů nebo trenérů, které vytvořili novináři,“ prohlásil sedmapadesátiletý Holanďan. „To je čistě záležitost médií. Chápu to, musíte zaplnit stránky novin každý den. Já mám smlouvu. Aktuálně pracujeme na spoustě věcí a budeme pokračovat,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní