Nový prezident Barcelony poslal Lionelu Messimu emotivní vzkaz

                   

Příběh Lionela Messiho a Barcelony může mít další pokračování. Zatímco ještě před několika měsíci se zdálo, že argentinský útočník vůbec poprvé v kariéře opustí katalánský velkoklub, aktuální zprávy španělských médií naznačují, že by mohl na Camp Nou pokračovat. Tomu napovídají i slova nově zvoleného prezidenta klubu Joana Laporty, podle kterého musí každý v klubu udělat maximum pro setrvání šestinásobného držitele Zlatého míče v kádru Ronalda Koemana.

„V prvním období, kdy jsem působil jako prezident, jsme měli v kádru nejlepší hráče v historii Barcelony, ale úspěch tkvěl i v něčem jiném. Byli jsme úspěšní proto, že náš kádr A celý klub byl stabilní. Právě jednota všech lidí nám dává stabilitu a proto vyzývám všechny v Barceloně o tom, co mohou pro klub udělat,“ prohlásil pro španělské média Laporta, který v katalánském klubu působil již mezi lety 2003 a 2010.

iZdroj fotografie: Reuters
Jordi Alba slaví gól po boku Lionela Messiho. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Právě tyto roky patřily mezi jedny nejúspěšnější v historii věhlasného klubu. Barcelona získala čtyři mistrovské tituly, zvítězila v Mistrovství světa klubů i Superpoháru UEFA. Dvakrát navíc získala i Ligu mistrů, ve které se osvědčil i tehdy novátorský styl Pepa Guardioly zvaný tiki taka. U všech těchto úspěchů byl i Messi, který v klubu působí nepřetržitě od října 2004.

„Jsem tady právě z těchto důvodů, abych přesvědčil Lionala Messiho, aby pokračoval a využil faktu, že je tady. On to moc dobře ví. Všichni znají náklonnost, kterou k Lionelu Messimu chovám a proto zdůrazňuji, že uděláme vše, co bude v našich silách, abychom jej v Barceloně udrželi. Víš, že nemůžeš odejít, Leo,“ vyslal Laporta vzkaz třiatřicetiletému Argentinci, jehož jméno se nejčastěji spojovalo s Manchesterem City nebo Paris Saint-Germain.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Tomu v létě končí smlouva a stále novou nepodepsal, Laporta však věří, že pokud klub bude opravdu pracovat jednotně, dosáhne jak setrvání Messiho, tak dalších cenných trofejí a úspěchů. „Sami to však nezvládneme. Jak se zpívá v textu naší hymny, naše síla je v jednotě. Tím spíše v těchto nejtěžších dobách, které klub zažívá. Víme, jak na to,“ věří bývalý právník.

Barceloně by měl pomoci zejména konec současného mimořádného stavu. Katalánský klub měsíčně přichází o miliónové příjmy, které by za normálních okolností získal z merchadisingu nebo vstupného. Až pandemie skončí, naše příjmy se opět vrátí. Tato část bude vyřešena. Budeme mít silné vedení, protože mám spolu k vedení dobré lidi. Budeme dělat rozhodnutí tak, aby bránily klub, pro který musíme žít a dýchat, a dělat pro něj vše, co je možné,“ dodal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky