Končí éra nejzkušenějších plzeňských fotbalistů?

i Foto: fotbal.guru
                   

Viktoria Plzeň, která je stále ještě úřadujícím mistrem domácí nejvyšší soutěže, začíná před startem letního přestupového období posilovat. Nedávno oznámila příchod zkušeného Adama Hlouška a hovoří se i o dalších zvučných jménech, která dosud ovšem nebyla potvrzená. Na druhou stranu je pravděpodobné, že z rozsáhlého kádru bude muset nějaké hráče vyloučit. Otazníky se vznášejí zejména nad fotbalisty, kteří dlouhá léta neotřesitelně patřili do základní sestavy, nicméně v letošní sezóně se jim příliš nedaří. Kdo by mohl opustit viktoriánské barvy?

Matúš Kozáčik

Kozáčik je jedním z hlavních strůjců plzeňské jízdy za tituly. Řadu let překvapoval veřejnost svými skvělými výkony, které mu zajistily pozici i v barvách slovenského národního týmu. Jenže s příchodem Aleše Hrušky už nedostává tolik prostoru, kolik byl zvyklý. Ve Fortuna lize se naposledy objevil v září loňského roku, kdy pomohl Viktorii uspět v utkání proti Spartě. Na sklonku kariéry by si určitě přál větší porci zápasového vytížení, aby dokázal, že nepatří do starého železa. Bude během letní přestávky měnit zaměstnavatele?

David Limberský

Pavel Vrba na zkušeného krajního obránce stejně jako v předchozích ročnících hodně sází. Dokonce mu v době absence většiny stoperů svěřil tuto pozici pro utkání Evropské ligy. Bohužel mu ale pětatřicetiletý hráč nedokázal důvěru oplatit kvalitně odvedenou prací. Na středu obrany několikrát hrubě chyboval. Ačkoli stále dokáže vykouzlit opravdu úžasné gólové přihrávky, chyby se v jeho podání stále množí. Zdá se, že nejlepší roky už má za sebou a bylo by záhodno místo v základní sestavě přenechat někomu jinému. Bude Adam Hloušek adekvátní náhrada?

Milan Petržela

Další z velkých jmen plzeňského klubu. Rychlonohý Milan Petržela dlouhá léta patřil ke klíčovým pilířům základní sestavy. Svými kličkami a fintami udivoval diváky z celé republiky. Bohužel však nikdy nepatřil mezi střelce. Letos skóroval pouze jednou a v základní sestavě se objevil jenom proti Teplicím. Ani ze střídačky jej Vrba v poslední době do hry nepouští, takže se dá očekávat, že pětatřicetiletý fotbalista na svou dřívější slávu už znovu nenaváže. Bude se loučit s klubem? Nebo dokonce s profesionální kariérou?

Daniel Kolář

Srdcař tělem i duší to neměl v posledních letech vůbec jednoduché. Nejdříve tragicky přišel o svou dlouholetou partnerku, poté neuspěl v zahraniční turecké štaci, kam odešel s kamarádem Františkem Rajtoralem. Ten z neznámých důvodů navíc spáchal sebevraždu. Loni se vrátil do Plzně a přes nelichotivá slova kritiků se stal důležitým článkem spanilé jízdy za titulem. Letos ale odehrál jen dva zápasy, pak musel podstoupit operaci Achillovy šlachy. Jeho místo poté převzali mladší. Bude se mít po rekonvalescenci kam vrátit?

Foto: fotbal.guru

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články