Případ jménem Krmenčík. Sázka na Slavii mu nevychází, do mateřské Plzně se vrátit nemůže. Vysvobodí jej Sparta?

KOMENTÁŘ: Sázka Michaela Krmenčíka na pokračování kariéry v sešívaném dresu nevyšla, nyní se musí porozhlížet po dalších možnostech. Naději pro něj skýtá Pavel Vrba a jeho pražská Sparta.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Když loni v říjnu bujaře slavil proti Viktorii Plzeň gól zpečeťující vítězství pražské Slavie věděl, že pobouří fanoušky svého mateřského klubu. Přesto Michael Krmenčík vsadil na pokračování v červenobílém dresu a klub, ve kterém slavil tři mistrovské tituly, definitivně poslal do propasti minulosti. Ještě týden zpět se přitom omlouval za své skandování sloganu „Zk…..á Plzeň“ po boku příznivců sešívaných.

Kapitola Michael Krmenčík a Viktoria Plzeň tak zůstala nadobro uzavřena a devětadvacetiletý útočník se z dřívější ikony fanoušků stal jejich úhlavním nepřítelem. „Borec bude muset jezdit maximálně padesát kilometrů od Plzně,“ glosoval po třaskavém derby Petr Švancara. Jenže Krmenčíkova sázka na pokračování svého angažmá v Edenu zatím reprezentačnímu kanonýrovi zdaleka nevychází.

Během pěti měsíců od inkriminovaného momentu odehrál vinou zranění a ztráty formy pod Jindřichem Trpišovským jen 190 minut a Slavii schází v klíčových chvílích sezony. Na podzim navíc naskočil jen k zápasu proti Karviné, kde se během hodiny hry neprosadil a jeho celek podruhé v ligové sezóně padl. Nadcházející zápas pak bývalý hráč Dukly Praha, Baníku Ostrava nebo PAOKU Soluň.

Návrat do Brugg? Náročný

Aktuálně bojuje se zdravotními problémy a jeho budoucnost v červenobílém dresu je tak zdánlivě uzavřena. Je totiž více než pravděpodobné, že klub v létě neaplikuje jeho přestupovou opci a Krmenčík se bude muset vrátit do belgických Brugg. Ani v aktuálně druhém celku tamní ligy mu však nejspíše pšenka nepokvete vzhledem k dřívějším prohlášením.

izdroj fotografie: Reuters

Abych vám řekl pravdu, tak do Brugg už se nikdy nechci vracet,“ prohlásil loni v létě pro Deník. „I s manželkou jsme se dohodli, že bychom se chtěli vrátit zpátky do Česka,“ doplnil tehdy s tím, že jedná o přestupu do Slavie a Sparty. Právě druhý jmenovaný celek tak zůstává jeho jediným možným vysvoboditelem v případě, že by stále trval na pokračování kariéry v Česku. Sešívaní o něj totiž i vzhledem k současné přestupové strategii nestojí a do Plzně se vrátit nemůže.

Naděje na Letné

Trenér Sparty Pavel Vrba jeho kvality velmi dobře zná. Devětadvacetiletý střelec by navíc mohl být zkušeným pomocníkem aktuální jedničky na hrotu útoku v podobě jednadvacetiletého Tomáše Čvančary. Letenští navíc v létě budou muset nadále posilovat tak, aby se stále přibližovali konkurenceschopností vedoucí Slavii. Právě Krmenčík co by ověřená a známá posila, o kterou usilovali již loni v létě, by tak mohl být řešením.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský Scarabee se může při průzkumu plížit téměř neslyšně a zároveň je schopen zničit i tank
Události247.cz
Události247.cz
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?