Trápení nové Chelsea pokračuje. Trenér Potter je po čtyřech měsících zralý na vyhazov

KOMENTÁŘ: Ani výměna na trenérské lavičce, která proběhla v září, nepomohla. Londýnská Chelsea zažívá herní a výsledkovou krizi a účast v Lize mistrů se ji vzdaluje.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Deset bodů. Tolik aktuálně svěřenci trenéra Grahama Pottera ztrácejí na příčky zajišťující účast v Lize mistrů. A stejný náskok zároveň mají na sestupové pásmo. Proto není divu, že se celek ze Stamford Bridge i přes výrazné ambice potácí ve středu tabulky. Důvodů je hned několik. Prvním je velmi široká marodka. Chelsea chybí hned osm hráčů včetně Masona Monuta, Ngola Kantého, Bena Chillwella nebo Eduoarda Mendyho.

Řada zranění je přitom dlouhodobého rázu. Proto zůstává velkým otazníkem, proč noví majitelé v čele s americkým podnikatelem Toddem Boehlym zatím v lednu otálejí s posilováním. V posledním utkání proti Manchesteru City navíc musel předčasně odstoupit také Raheem Sterling a Christian Pulišić a nad vedením londýnského klubu visí varovný prst. Boehly chce podle zpráv z okolí klubu vybudovat silné mužstvo, které dokáže konkurovat ostrovní špičce.

iZdroj fotografie: Chelsea FC

Svědčí o tom i letní příchody, kdy Chelsea utratila za posily bezmála 340 milionů liber (více než devět miliard korun). Přesto se může čas úspěchů absencí vhodného postupného doplňování kádru vzdalovat. Pokud se však Londýňané nekvalifikují do evropských pohárů je otazníkem, které ze známých jmen bude chtít na Stamford Bridge zavítat. Účast v Lize mistrů navíc není jen otázkou prestiže, ale je také výraznou podporou stability klubových financí.

Potterovi role favorita nesedí

Výrazné otazníky visí rovněž nad angažováním Grahama Pottera, které v září vystřídal zkušeného Thomase Tuchela. Pro bývalého kouče Brightonu jde o vůbec první angažmá, kdy nevede oustidera soutěže, a naopak musí týden, co týden vyhrávat. Sedmačtyřicetiletý kouč navíc musí pracovat s křehkými egy superhvězd a zdá se, že svůj úkol zatím nezvládá. Chelsea totiž posledních jedenácti ligových utkání vyválčila jen čtyři vítězství a tři remízy. To stačilo pouze na patnáct bodů.

O to horší jsou statistiky mužstva do ofenzivy, která je zřejmě nejvýraznějším kámenem úrazu. Chelsea totiž vstřelila v 11 utkáních Premier League pouhých 12 branek a v posledních kolech patří mezi nejméně produktivní týmy soutěže. Přesto zatím nemá cenu házet flintu do žita. Potterovi může pomoci návrat zraněných, vhodné nákupy nebo probuzení mladých talentů. Svůj jarní osud však Chelsea nemá ve svých rukou a musí věřit v klopýtání mužstev elitní šestky.

Měla by se Chelsea po čtyřech měsících zbavit trenéra Pottera?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články