Bývalý fotbalový reprezentant Limberský má problém. Žalobce mu navrhuje trest za vydírání

Už během profesionální kariéry se na něj lepily nejrůznější aféry. A bývalý reprezentační obránce David Limberský řeší trable i ve sportovním důchodu.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Státní zástupce navrhuje dle ČTK pro dlouholetého fotbalistu Plzně Limberského a trojici jeho společníků peněžité tresty za vydírání. Všichni investovali 4 miliony Kč do těžby kryptoměn ethereum. Když počítačová těžba nevynášela dle jejich představ, chtěli po muži, který počítače nakoupil, peníze zpět. Podle obžaloby mu také na podzim roku 2022 při setkání v karlovarské restauraci Bon – Jour vyhrožovali zbraní. To ale všichni odmítají.

Jak to bylo se zbraní?

Mezi posledními svědky byli i policisté, kteří zadrželi jednoho z obžalovaných Františka Kohouta a zajistili jeho pistoli. Na ní pak experti našli stopy DNA poškozeného Luboše Jíry. Jenže obhájci i Kohout při posledním líčení zpochybňovali postup policie při zabavení zbraně a její dopravě z bydliště Kohouta v Nýrsku do Karlových Varů na policii. Kohout tvrdil, že nevěděl, kde pistole je a kdo ji převáží.

Obžaloba se nicméně opírá o zprávy, které Limberský poškozenému posílal, ale i o způsob komunikace, který mohl a zřejmě i měl vyvolat u poškozeného obavy. I přes námitky obhajoby státní zástupce považuje za prokázané, že při setkání v kavárně byla k vyhrožování využita i Kohoutova zbraň. Připustil ale také, že policie při zabavení zbraně nepostupovala optimálním způsobem.

Limberský: Začalo se to hrotit

„Na schůzce jsme se dohadovali, jak situaci řešit. Začali jsme se hádat a já Jírovi řekl, že to je podvodník. Začalo se to hrotit. Fanda Kohout řekl lidem u stolku, že mají odejít,“ vypověděl na začátku procesu Limberský, který za národní tým odehrál 40 zápasů. „Jíra mu řekl, že takových, jako je on, si na něj může pozvat, kolik bude chtít. To Fandu vytočilo, začali se pošťuchovat. Když ho tlačil dolů, tak mu něco vypadlo z brašny. Nevím, co to bylo. Sebral to a dal to zpátky do brašničky,“ uvedl čtyřicetiletý bek, který hrál krom Plzně i za Spartu, o jejíž výhře nad Slováckem jsme na SportechŽivě také psali.

Obavy o fenomenálního obránce. Vrátí se bývalá hvězda Sparty a reprezentace někdy do velkého fotbalu?

„Já z toho byl celý zaskočený. Koukal jsem jako výr. Byla to divná situace, kterou jsem nikdy nezažil. Vaiglík pak Jírovi řekl, seber se a běž, vyřešíme to někdy jindy. My jsme tak ještě chvilku seděli, pak jsme zaplatili a odešli. Na schůzce byla normální komunikace. Fanda pak říkal, že mu tam vypadl zásobník,“ řekl Limberský na začátku případu, jak informoval Deník.

Měli jste Davida Limberského jako fotbalistu rádi? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články