Koho se s největší pravděpodobností dotkne plzeňská čistka?

                   

Vicemistr uplynulého ročníku nejvyšší české fotbalové soutěže z FC Viktoria Plzeň se jako první ze všech účastníku Fortuna ligy pustil do tréninkového procesu. Do přípravy se zapojila i řada nových posil, které vedení společně s Pavlem Vrbou do klubu přivedlo. Nicméně je jasné, že jejich přítomnost pravděpodobně zaviní obchod některých dalších hráčů, kteří již nemají v kádru Plzně v podstatě žádnou perspektivu. Vrba již dříve avizoval, že mužstvo opustí pětice nebo šestice hráčů. O tom, kterých fotbalistů se zeštíhlování kádru může dotknout, jsme již dříve lehce hovořili. Nyní se ovšem začínají rýsovat konkrétní jména, která jsou vyloženě na odpis. Tipnete ti, o koho se jedná?

Bývalý kouč Plzně Miroslav Koubek předvídá odchod Milana Petržely

Šestatřicetiletý veterán Milan Petržela je podle všeho na sklonku aktivní sportovní kariéry, v loňském roce se na trávních objevoval spíše sporadicky. Navíc mu v létě končí smlouva a klub dosud nevyužil opci, aby jej ve svých útrobách udržel i nadále. Všechno jednoduše nasvědčuje tomu, že spojení Petržely a Plzně se definitivně chýlí ke konci, což ostatně předvídá i Miroslav Koubek, který kdysi Viktorku dovedl k zisku mistrovského titulu coby hlavní trenér. Zároveň však dodává, že Milanova úloha v kabině se stále platná, jenomže se časem změnila:

„Ve fotbale se sentiment nenosí, je to tvrdý byznys. Jak znám manažera Šádka, zajímá ho jen výkonnost, jinak by zůstal třeba Dan Kolář, který je ještě mladší. Milan je na druhou stranu pěkný lupínek, umí udělat dobrou náladu, což je pro kabinu dobrý prvek.“

Podle zákulisních zdrojů deníku Sport přímo ze Štruncových sadů prý Petržela dostal svolení s týmem i nadále trénovat, dokud si nenajde nové angažmá. Jestli o něj ovšem někdo projeví zájem, nebo se po vzoru svých kolegů Marka Bakoše a Dana Koláře rozhodne ukončit kariéru, to je dosud záhadou. Fotbalisté z kabiny Viktorie jsou ovšem proti jeho odchodu, jelikož by tím výrazně tratila atmosféra a pohodová nálada v kabině.

Tomáš Hájek ani zraněný Ekpai nejspíš pokračovat nebudou

Třiadvacetiletý útočník původem z Nigérie Ubong Ekpai byl úplně prvním fotbalistou černé pleti, kterému se podařilo probojovat do kádru Viktorie Plzeň. Jeho pohádka ovšem skončí dříve, než pořádně začala. Letos za Plzeň odehrál dohromady jen 15 zápasů, v nichž ani jednou nerozvlnil síť soupeře. To je od fotbalisty, který byl přiveden díky svým ofenzivním schopnostem, opravdu bída. V cestě přestupu tak stojí pouze jeho zdravotní stav, aktuálně se stále zotavuje z náročné operace menisku.

Tomáš Hájek má v klubu z města piva velice složitou pozici, jelikož ve stoperské dvojici exceluje Roman Hubník s Janem Hejdou. Do hry se tak dostane pouze v případě, že se jeden z nich zraní a ani poté nemá základ ani zdaleka jistý. Letos nastoupil do 13 zápasů a další už dost možná nepřidá. Dlouhodobě o něj stojí Mladá Boleslav, nicméně vedení Viktorie preferuje transfer se zahraničním klubem, který je přeci jen o něco lukrativnější.

Foto: football24.ua

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články